Tytułowa oniryczność zaprasza do świata baśniowości i metafizyczności z lekkim przymrużeniem oka. Opowiedziana historia dotyczy prawd i wartości uniwersalnych, a tytułowy oniryzm ukazujany został jako widzenie senne, w którym zacierają się logiczne następstwa wydarzeń. Ta nierzeczywista wizja jest próbą zilustrowania samotnej wędrówki nie tylko w głąb światów: realnego i sennego, ale i podróżą w głąb siebie samego.

TEATR TAŃCA ENZA ZAPRASZA NA SPEKTAKL „ZAKLĘTE W PERLE” Wyobraźnia to takie magiczne miejsce, do którego można się udać, aby uciec od trosk i smutków. Kogo tam znajdziesz?

Słupski Ośrodek Kultury zaprasza na pokaz powarsztatowy realizowany w ramach programu Erasmus+ z uczestnikami z Turcji, Finlandii, Hiszpanii i Polski. Pokaz jest efektem kilkudniowej pracy uczestników na warsztatach teatralnych, muzycznych i tanecznych. Wstęp wolny !!!  Kiedy: 17.10.2023 r. (wtorek), godz. 18:00  Gdzie: Ośrodek Teatralny Rondo, Słupsk, ul. Niedziałkowskiego 5a

Na wniosek Towarzystwa Kultury Teatralnej - Zarząd Główny w Warszawie Katarzyna Sygitowicz Sierosławska otrzymała Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” !

Od października zapraszamy na kontynuację kursu języka polskiego, prowadzonego przez prof. Bernadettę Żynis (poziom A2/B1).   Bezpłatne zajęcia będą odbywały się w piątki o godz. 16:30 w Ośrodku Teatralnym Rondo (ul. Niedziałkowskiego 5a).
Ośrodek Teatralny RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a ogłasza nabór na zajęcia w roku szkolnym 2022/2023 dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Ośrodek Teatralny RONDO zaprasza w dniu 12 września br. o godzinie 19:00 na premierę spektaklu pt. Korepetycje, inspirowanego dramatem Lekcja Eugène’a Ionesco.

Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o odejściu Antoniego Franczaka, instruktora teatralnego i wieloletniego dyrektora Słupskiego Ośrodka Kultury, który od 2011 roku cieszył się zasłużoną emeryturą. Wciąż jednak wspierał swoich byłych pracowników dobrym słowem i niesamowitym doświadczeniem. Antoni Franczak, zwany przez przyjaciół "Tośkiem", zapoczątkował Scenę Monodramu w Słupsku, a jego spektakle zostały wysoko ocenione na ogólnopolskich imprezach. Recenzenci OSATJA ogłosili w roku 1973 Słupsk stolicą polskiego monodramu. Dzięki niemu Teatr Rondo zyskał stałą siedzibę w posakralnym obiekcie przy ul. Niedziałkowskiego. Był również animatorem, scenarzystą i reżyserem widowisk plenerowych Teatru Rondo. Dwukrotnie organizował na zlecenie Federacji Teatrów Nieprofesjonalnych z Kopenhagi – Międzynarodowe Warsztaty Widowisk Plenerowych, w których uczestniczyli ludzie z całego świata (Indie, Izrael, Kraje Skandynawskie, Wielka Brytania). Po warsztatach został zaproszony jako mistrz do prowadzenia zajęć dla studentów w Szkole Teatralnej w Oslo (1994). Pod jego kierownictwem w placówce odbywały się najważniejsze w kraju imprezy recytatorskie i teatralne. Kiedyś Słupskie Tygodnie Teatralne, następnie Festiwale „Totus Mundus...”, Międzynarodowe Warsztaty Widowisk Plenerowych, teraz Finał Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Konkurs Interpretacji Dzieł S.I. Witkiewicza „Witkacy pod strzechy”, Słupski Festiwal Monodramów „Sam na scenie”, przeglądy małych form teatralnych, koncerty, festiwale jazz’owe, przeglądy i imprezy przybliżające kulturę mniejszości narodowych i wyznaniowych. W imieniu wszystkich pracowników Słupskiego Ośrodka Kultury składamy najszczersze kondolencje Rodzinie i łączymy się z nią w bólu po stracie wspaniałego męża, ojca i dziadka.
Uwaga, uwaga! Spieszymy z ważną informacją o nawiązaniu współpracy z Fundacją PFR, która po raz kolejny wspiera nasze wydarzenie finansowo. Fundacja PFR to organizacja non-profit powołana w 2018 roku przez Polski Fundusz Rozwoju. Została stworzona, aby realizować projekty społeczne i umożliwić spółce podejmowanie działań odpowiedzialnych społecznie. Fundacja tworzy własne projekty, ale także wspiera inicjatywy społeczne i wolontariat pracowniczy. Cele statutowe są osiągane poprzez aktywność w obszarze edukacji, kultury oraz poprzez wspieranie innowacyjnych rozwiązań z zakresu technologii i przedsiębiorczości.

Słupski Ośrodek Kultury realizuje projekt "Bezgraniczni przyjaciele", w ramach którego w Świetlicy dla dzieci ukraińskich w Ośrodku Teatralnym Rondo przez całe wakacje będą odbywały się zajęcia dla dzieci oraz warsztaty dla młodzieży w wieku 13-18 lat. Projekt finansowany przez IKEA i realizowany we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja w ramach programu „Bezgraniczni Przyjaciele”.   Dzięki realizacji projektu przedłużono funkcjonowanie Świetlicy dla dzieci ukraińskich o dwa miesiące (lipiec-sierpień), odbyło się 9 integracyjnych warsztatów tanecznych, 9 integracyjnych warsztatów plastycznych, 9 integracyjnych warsztatów ceramicznych, 9 integracyjnych warsztatów rękodzielniczych i 8 grupowych treningów psychologicznych. Galeria zdjęć z projektu: OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Galeria zdjęć z projektu „Mało nas” realizowanego w ramach Lata w Teatrze.