Zapraszamy serdecznie do Ośrodka Teatralnego RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a na promocję najnowszej książkiJolanty Niktowskiej-Węglarz pt. „Kwarantannariusz. Zapiski z pandemii 2020-2021”. Spotkanie z autorką poprowadzi prezydentka Słupska, p. Krystyna Danilecka-Wojewódzka. 28 września, godz. 18:00

24. Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza "Witkacy pod strzechy" już za nami. Przez trzy dni swoje prace zaprezentowało kilkudziesięciu artystów reprezentujących niemal każdą dziedzinę sztuki.  Zjednoczony Protokół decyzjiJurora Ekscentrycznego, Jurora Honorowego oraz wszystkich innych osób przyznających nagrody 24. Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacy pod strzechy” w dniu 18 września 2021 r.

Stowarzyszenie Kulturalny Punkt Zapalny i Słupski Ośrodek Kulturyzapraszają na 19. Dni Kultury Żydowskiej, które odbędą się w dniach 22 - 27 września.

4 września zakończył się 18. Sam na scenie - Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. O najwyższe laury walczyło czternaścioro monodramistów z całego kraju.

2 sierpnia w Ośrodku Teatralnym Rondo rozpoczął się 18. Sam na scenie - Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Do Słupska przyjechali laureaci wojewódzkich etapów konkursu, by na scenach Ronda i Teatru Lalki Tęcza zaprezentować przygotowane przez siebie monodramy. Autorkami fotorelacji są: Jadwiga Girsa-Zimny, Oliwia Żołnierczyk, Klaudia Śpiewak, Maja Chrzan, Weronika Stanisławska, Maksymilian Pyzio i Szymon Wojewoda z Pracowni Fotografii Cyfrowej i Analogowej SOK.

W dniach 16-18 września odbędzie się 24. Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza 'Witkacy pod strzechy'. Program festiwalu:

Już 4 września o godzinie 18:00 zapraszamy na ulicę Nowobramską wszystkich miłośników iluzji, kuglarstwa i sztuki ulicznej. Tych najmłodszych, najstarszych, bardziej lub mniej poważnych. W ramach 18. Sam na scenie do Słupska zawita Pan Ząbek ze swoim programem pełnym magii i klaunady.

W ramach tegorocznej, osiemnastej edycji festiwalu Sam na scenie tradycyjnie już zapraszamy miłośników monodramów na dwa wyjątkowe wieczory mistrzowskie. Bezpłatne wejściówki do zarezerwowania w OT Rondo w godz. 10:00-14:00 pod nr tel. 59 842 63 49. Liczba miejsc ograniczona.

Zakończyliśmy kwalifikacje uczestników Finału TTJA 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku w części konkursowej zobaczymy 15 spektakli z całej Polski. W programie bardzo różnorodne poszukiwania literackie, twórcy współcześni i klasyka a także scenariusze autorskie. Co się kryje pod inspiracjami do scenariuszy i tytułami monodramów? - będzie można zobaczyć 2 i 3 września na scenie OT Rondo i PTL Tęcza. Szczegółowy program wkrótce. Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

02-04 września 2021 – 18. „Sam na scenie”, czyli Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jeśli macie czas i zapał, to ta propozycja jest dla Was! Propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby pomóc w organizacji wyjątkowego wydarzenia - festiwalu 18. "Sam na scenie". Czekamy na Wasze zgłoszenia! 

Jeden juror, ale wiele werdyktów. Jedno źródło inspiracji, ale niezliczona ilość dziedzin. Jeden festiwal, ale trzy dni. Jeden Witkacy, ale 24. Międzynarodowy "Witkacy pod strzechy"!! Wbrew pandemicznym miazmatom i wiatrowi historii również w tym roku zapraszamy do Teatru Rondo na 24. Międzynarodowy Konkurs  Interpretacji Dzieł S.I. Witkiewicza "Witkacy pod strzechy"! To unikalne wydarzenie umożliwiające spotkanie twórców zajmujących się wszystkimi dziedzinami sztuki. Nieważne czy jesteś scenicznym wyjadaczem, czy początkującym malarzem, pisarzem, performerem czy wykładowcą - jeśli twórczość, filozofia lub życie Witkacego inspirują Twoje artystyczne poszukiwania to zapraszamy Cię do wzięcia udziału w tegorocznej edycji "Witkacego pod strzechy" 😉