fot. Iwo Bochat 33Poczekalnia Snów - teatr młodzieżowy, który tworzą uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze Słupska i Ustki. Oprócz warsztatowych zajęć teatralnych młodzi aktorzy pracują nad przygotowaniem przedstawień, poznając tajniki gry aktorskiej, interpretacji tekstów dramatów, prowadzenia dialogów i budowania monologów, analizy psychologicznej postaci scenicznych oraz motywów ich zachowań.

Wszystko zaczęło się w roku 2015, od warsztatowych zajęć teatralnych, które dla większości uczestników były pierwszym doświadczeniem scenicznym. W czasie zajęć z plastyki ruchu, impostacji i emisji głosu oraz ćwiczeń zespołowych, młodzi aktorzy próbowali uświadomić sobie różne aspekty pracy scenicznej. Dla zdecydowanej większości była to próba udana, która zaowocowała trwałym związaniem się z młodzieżową sceną teatru Rondo. Grupa próbowała odnaleźć tożsamość w pierwszej konfrontacji ze sceną w przedstawieniu, nomen omen: "Tożsamość".

Następnie przyszły większe wyzwania aktorskie, zaprezentowane w "Poczekalni snów" i ostatniej premierze teatru, "Lekcja z pułapki" wg "Pułapki" Tadeusza Różewicza.

Premiery: "Tożsamość", "Poczekalnia snów", "Lekcja z pułapki".

Znaczna część zespołu uczestniczy także w zajęciach recytatorskich, pracując nad interpretacją tekstów poetyckich i prozatorskich, przygotowując się do udziału w turniejach i konkursach recytatorów.

Obecnie Poczekalnia Snów pracuje nad scenicznym kształtem spektaklu wg "Matki" Witkacego.

 Grupę prowadzi Wiesław Dawidczyk.