W dniu 15 maja w Ośrodku Teatralnym RONDO odbyły się eliminacje do wojewódzkiego etapu 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w dniu 30 maja w Kwidzynie.

Przekazujemy dobre wiadomości! 🎉 Słupski Ośrodek Kultury ponownie otrzymał dotację w ramach programu Lato w teatrze 🎉 Nie możemy doczekać się wakacji. To będzie wspaniałe lato! 🧡 O szczegółach i naborze informować będziemy wkrótce.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Warsztatach Twórczej Obecności (z nauką gry na bębnach). Te warsztaty są dla Ciebie, jeśli:- chcesz wyzwolić swoją twórczą ekspresję (na pewno ją posiadasz) w gronie życzliwych osób, w teatralnej scenerii OT Rondo;- szukasz sposobu na radzenie sobie ze stresem, zniechęceniem, brakiem koncentracji;- potrzebujesz więcej obecności w tym, co robisz;- chcesz poznać ćwiczenia relaksacyjne, techniki mindfulness, także w naturze.

Jesteśmy alternatywną, młodzieżową grupą teatralno-wokalną Materia Prima. Cały nasz zespół to jedenaście fantastycznie zgranych pasjonatów muzyki i teatru. Ostatnio, gnając na łeb i na szyję, zrealizowaliśmy spektakl „Piosenki przeciwko ludzkości”, zagraliśmy podwójną premierę i… dopadł nas lockdown.

Słupski Ośrodek Kultury, Teatr Rondo i Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w XXXVIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej, który odbędzie się w dniu 31 maja 2021 r. o godz. 10.00 w Ośrodku Teatralnym Rondo. Celem konkursu jest popularyzacja polskiej literatury pięknej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej, stwarzanie okazji do pracy nad kulturą mowy oraz sztuką interpretacji. Konkurs promuje również osiągnięcia uczniów oraz ich opiekunów i stwarza doskonałą okazję do czynnego uczestnictwa w kulturze.

Uwaga. Zmieniamy termin premiery spektaklu "Piosenki Przeciwko Ludzkości" w wykonaniu grupy Materia Prima. Tych z Państwa, którzy mieli rezerwację na sobotę (13 marca), zapraszamy w piątek (12 marca) na godz. 18.00. Natomiast niedzielny spektakl z 14 marca został przemieniony na piątek (12 marca) na godz. 20:00. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. Tu nie będzie łatwego opisu. Tu nie będzie łatwego spektaklu. Nie będzie początku ani końca.

Liceum Sztuk Plastycznych im. S.I. Witkiewicza w Słupsku oraz Słupski Ośrodek Kultury zapraszają na "Urodziny Stasia" - cykl wydarzeń upamiętniających 136. rocznicę urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza. Harmonogram wydarzeń:

Wprowadzone z dniem 12 lutego częściowe odmrożenie kultury pozwoliło teatrom i kinom na wznowienie swojej działalności. W związku z powyższym Ośrodek Teatralny Rondo przygotował na luty dwa wydarzenia skierowane dla miłośników monodramu i teatru tańca.

Zapraszamy do udziału w 66 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który jest imprezą otwartą dla uczniów szkół ponadpodstawowych i dorosłych. Eliminacje powiatowe odbędą się dn. 8 maja br. o godzinie 10.00 w Ośrodku Teatralnym Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a.

Drodzy Przyjaciele, Przyjaciółki, Znajomi, Sympatycy oraz stali i okazjonalni Goście – tęsknimy za Wami! Czekając na możliwość ponownego spotkania piszemy projekty, układamy programy, planujemy repertuar. W tym roku szczególnie chcielibyśmy prosić Was o wsparcie, którego udzielenie będzie kosztowało Was jedynie chwilę czasu, a dla nas będzie bardzo istotne – 1% Waszych podatków. Każda, nawet najmniejsza kwota, która w ten sposób zasili nasz budżet, pozwoli na zbudowanie „wkładu własnego”, niezbędnego do pozyskiwania środków na realizację naszych działań.

Po miesiącach zdalnej nauki i nieustannego wpatrywania się w ekrany laptopów, przyszedł czas ferii i zasłużonego odpoczynku dla naszych pociech. I ich oczu.  To właśnie dzieci (w wieku 7-10 lat) są adresatami naszej nietypowej propozycji - FERII W TRYBIE OFFLINE, bezpiecznych, z dala od laptopów, tabletów, internetu i koronawirusa.