Ośrodek Teatralny RONDO zaprasza w dniu 12 września br. o godzinie 19:00 na premierę spektaklu pt. Korepetycje, inspirowanego dramatem Lekcja Eugène’a Ionesco.

Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o odejściu Antoniego Franczaka, instruktora teatralnego i wieloletniego dyrektora Słupskiego Ośrodka Kultury, który od 2011 roku cieszył się zasłużoną emeryturą. Wciąż jednak wspierał swoich byłych pracowników dobrym słowem i niesamowitym doświadczeniem. Antoni Franczak, zwany przez przyjaciół "Tośkiem", zapoczątkował Scenę Monodramu w Słupsku, a jego spektakle zostały wysoko ocenione na ogólnopolskich imprezach. Recenzenci OSATJA ogłosili w roku 1973 Słupsk stolicą polskiego monodramu. Dzięki niemu Teatr Rondo zyskał stałą siedzibę w posakralnym obiekcie przy ul. Niedziałkowskiego. Był również animatorem, scenarzystą i reżyserem widowisk plenerowych Teatru Rondo. Dwukrotnie organizował na zlecenie Federacji Teatrów Nieprofesjonalnych z Kopenhagi – Międzynarodowe Warsztaty Widowisk Plenerowych, w których uczestniczyli ludzie z całego świata (Indie, Izrael, Kraje Skandynawskie, Wielka Brytania). Po warsztatach został zaproszony jako mistrz do prowadzenia zajęć dla studentów w Szkole Teatralnej w Oslo (1994). Pod jego kierownictwem w placówce odbywały się najważniejsze w kraju imprezy recytatorskie i teatralne. Kiedyś Słupskie Tygodnie Teatralne, następnie Festiwale „Totus Mundus...”, Międzynarodowe Warsztaty Widowisk Plenerowych, teraz Finał Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Konkurs Interpretacji Dzieł S.I. Witkiewicza „Witkacy pod strzechy”, Słupski Festiwal Monodramów „Sam na scenie”, przeglądy małych form teatralnych, koncerty, festiwale jazz’owe, przeglądy i imprezy przybliżające kulturę mniejszości narodowych i wyznaniowych. W imieniu wszystkich pracowników Słupskiego Ośrodka Kultury składamy najszczersze kondolencje Rodzinie i łączymy się z nią w bólu po stracie wspaniałego męża, ojca i dziadka.
Uwaga, uwaga! Spieszymy z ważną informacją o nawiązaniu współpracy z Fundacją PFR, która po raz kolejny wspiera nasze wydarzenie finansowo. Fundacja PFR to organizacja non-profit powołana w 2018 roku przez Polski Fundusz Rozwoju. Została stworzona, aby realizować projekty społeczne i umożliwić spółce podejmowanie działań odpowiedzialnych społecznie. Fundacja tworzy własne projekty, ale także wspiera inicjatywy społeczne i wolontariat pracowniczy. Cele statutowe są osiągane poprzez aktywność w obszarze edukacji, kultury oraz poprzez wspieranie innowacyjnych rozwiązań z zakresu technologii i przedsiębiorczości.

Słupski Ośrodek Kultury realizuje projekt "Bezgraniczni przyjaciele", w ramach którego w Świetlicy dla dzieci ukraińskich w Ośrodku Teatralnym Rondo przez całe wakacje będą odbywały się zajęcia dla dzieci oraz warsztaty dla młodzieży w wieku 13-18 lat. Projekt finansowany przez IKEA i realizowany we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja w ramach programu „Bezgraniczni Przyjaciele”.
Organizatorzy 26. Międzynarodowego Konkursu „Witkacy pod strzechy”  nawiązali współpracę z Fundacją PRF, która po raz kolejny wspiera nasze wydarzenie finansowo. Fundacja PFR to organizacja non-profit powołana w 2018 roku przez Polski Fundusz Rozwoju. Została stworzona, aby realizować projekty społeczne i umożliwić spółce podejmowanie działań odpowiedzialnych społecznie. Fundacja tworzy własne projekty, ale także wspiera inicjatywy społeczne i wolontariat pracowniczy. Cele statutowe są osiągane poprzez aktywność w obszarze edukacji, kultury oraz poprzez wspieranie innowacyjnych rozwiązań z zakresu technologii i przedsiębiorczości. Priorytetem dla Fundacji PFR jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu, wyrównywanie szans edukacyjnych, wyrównywanie szans na rynku pracy różnych grup społecznych poprzez programy edukacyjne bazujące na nowych technologiach.

Za nami jubileuszowa, dwudziesta edycja SAM NA SCENIE Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Do Słupska przyjechali monodramiści z całej Polski, by zmierzyć się o festiwalowe Grand Prix. Poniżej przedstawiamy wszystkich nagrodzonych.

Musicalowy sen, to spektakl pełen marzeń i abstrakcji. Usłyszą państwo utwory z najbardziej znanych tytułów Broadwayu i West Endu. W musicalową podróż zabiorą państwa wokaliści ze Strefy Wokalu oraz tancerki z Ogniska Baletowego Enza.

Plakaty są nieodłącznym elementem każdego festiwalu i nie inaczej jest w przypadku SAM NA SCENIE. Przez ostatnie dwie dekady za projekt naszych plakatów odpowiadały cztery osoby: Ludomir Franczak, Andrzej Szczepłocki, Maciej Swornowski, a od kilku ostatnich lat Paweł Sadowski. Nie zapominamy również o zmarłym w 2021 roku Kazimierzu Jałowczyku, który zaprojektował logotyp SAM NA SCENIE.

Recytatorzy z Teatru Rondo z sukcesami w Turnieju Wojewódzkim 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Kwidzynie!

Prezentujemy ramowy program 20. edycji „Sam na scenie”. Rezerwujcie czas i wejściówki! Czekamy na zakończenie eliminacji wojewódzkich, które odbywają się w całej Polsce i wtedy będziemy przedstawić harmonogram części konkursowej festiwalu. JUBILEUSZ - 20. Festiwal Monodramów „Sam na scenie” - Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Słupski Ośrodek Kultury, Teatr Rondo oraz grupa Tango en la Rotonda zapraszają na warsztaty tanga argentyńskiego, które adresowane są do początkujących, chcących poznać podstawy tego fascynującego tańca i średniozaawansowanych tangueros. Warsztaty odbędą się w sali widowiskowej OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a. W programie mamy 4 bloki: