10. Przegląd Uczniowskiej Muzyki Alternatywnej – PUMA 2023 8. lipca 2023, godz. 17.00 Dziedziniec Szkoły Kultury przy ul. Banacha 17 Po raz kolejny młodzi artyści zawładną sceną Słupskiego Ośrodka Kultury. Dziesiąta PUMA to okazja do zaprezentowania swoich umiejętności przed mieszkańcami Słupska i regionu. To także konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, między innymi Grand Prix - Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego w kwocie 2000 zł, czy Nagroda Prezydentki Miasta Słupska w kwocie 2000 zł.

Pierwszy tydzień ferii zimowych w Szkole Kultury będzie bogaty w ofertę zajęć dla najmłodszych. Zapraszamy na Zimowe Warsztaty, w trakcie których Wasze pociechy spędzą czas z dala od komputerów, smartfonów i tabletów.

Pierwsze zajęcia ceramiczne w ramach projektu Kulturalna Integracja
Projekt „Kulturalna Integracja” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura Interwencje 2022” oraz ze środków Miasta Słupska trwał od początku lipca do końca października.

Pierwsze zajęcia ceramiczne w ramach projektu Kulturalna Integracja
Wystawa prac uczestników i uczestniczek warsztatów ceramicznych i warsztatów makramy była zwieńczeniem cyklu zajęć prowadzonych w ramach projektu „Kulturalna integracja”.  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura Interwencje 2022” oraz ze środków Miasta Słupska. Otwarcie wystawy, które odbyło się 27 września 2022 r. uatrakcyjnił występ uczestników warsztatów animacyjno-rytmicznych, które odbyły się również w ramach projektu.  

Kiedy ostatnio zrobiłaś-eś  coś nowego po raz pierwszy ? Masz ochotę na coś nowego na trochę ruchu , nowe hobby , na  nowe wezwanie. Jeżeli lubisz ruch a jeszcze lepiej taniec, to jest to propozycja dla Ciebie.

,,Sztuka Street Art'u" - tytuł projektu, który był realizowany w Słupskim Ośrodku Kultury w dniach 19-23.09.2022 r. Młodzież miała możliwość zapoznać się z techniką i tworzyć pod okiem Katarzyny Tomasiak, artystki, której murale możemy podziwiać w Słupsku. Na ostatni dzień projektu przypadła Gra Miejska ,,Śladami słupskich murali". Siedem grup walczyło o cenne nagrody.

Szkoła Kultury przy ul. Banacha 17 ogłasza nabór na zajęcia w roku szkolnym 2022/2023 dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny „Kulturowe przeplatanki” został rozstrzygnięty. Jury konkursowe miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ każda z prac była piękna i niepowtarzalna.

Słupski Ośrodek Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalny Punkt Zapalny mają zaszczyt zaprosić na Festiwal Kultury Wschodniosłowiańskiej – Dni Kultury Ukraińskiej.

Pierwsze zajęcia ceramiczne w ramach projektu Kulturalna Integracja
W czwartek 14 lipca odbyły się pierwsze warsztaty ceramiczne w ramach projektu Kulturalna Integracja. Ukraińskie i polskie dzieci pracowały twórczo razem w Rękodzielni Słupskiego Ośrodka Kultury. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura Interwencje 2022” oraz ze środków Miasta Słupska.  

Zapraszamy 9 i 10 lipca na bulwary nad Słupią, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł zapoznać się z bogatą ofertą Słupskiego Ośrodka Kultury.