Grupa teatralna LUŹNY SKŁAD ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku ma zaszczyt zaprosić na swoją interpretację "Burzy" Williama Szekspira. Planowany na dzień 21 listopada na godz. 14.00 spektakl zaprezentowany zostanie na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego w ramach projektu "Teatralny Pasjans 2018" Bezpłatne zaproszenia na przegląd spektakli uczestników projektu otrzymać można w kasach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Ośrodka Teatralnego RONDO w Słupsku. LUŹNY SKŁAD jako jedna z trzech grup teatralnych zaprezentuje "Burzę" Williama Szekspira. Przygotowany pod czujnym okiem Mażki Wojciechowskiej i Agaty Andrzejczuk spektakl po raz pierwszy zaprezentowany został 15 listopada na deskach Ośrodka Teatralnego RONDO.
Choć nadal pracujemy bardzo intensywnie, to zaczęliśmy odliczać czas do spotkania z Wami. I jak obiecywaliśmy, tej jesieni wystawimy spektakl na podstawie „Burzy” Williama Szekspira. Zapraszamy na premierę, którą słupscy widzowie zobaczą w Rondzie 15 listopada o godz. 11.00. Tych jednak, którym nie uda się dotrzeć w czwartkowe przedpołudnie zapraszamy do obejrzenia LUŹNEGO SKŁADU na deskach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku w dniach 19-21 listopada 2018
LUŹNY SKŁAD, czyli uczestnicy tegorocznej, IV już, edycji projektu „Teatralny Pasjans”, organizowanego przez Gdański Teatr Szekspirowski, to grupa uczniów i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku, która pracuje ze sobą od 2009 roku. Zrealizowane prezentacje sceniczne z jednej strony są efektem zabawy w teatr, z drugiej zaś wynikają z prób opowiedzenia o otaczającej rzeczywistości za pomocą różnorodnych środków artystycznych. Podejmowane działania mają charakter arteterapii - terapii poprzez sztukę.

To projekt edukacyjny organizowany przez Gdański Teatr Szekspirowski dla uczniów, osób z niepełnosprawnością i seniorów z województwa pomorskiego. W tym roku, do najnowszej edycji Teatralnego Pasjansa zakwalifikowała się grupa teatralna „LUŹNY SKŁAD” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku.