Pracownia Fotografii Cyfrowej i Analogowej SOK zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy Autorskiego Laboratorium Fotografii z Wrocławia pt. "CZAS (2)" Wernisaż odbędzie się 10 maja o godzinie 18:00 w Galerii OT Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a. WSTĘP WOLNY Miejsce: Galeria OT RondoTermin: 10 maja – 31 maja 2024Organizator: SOK Rondo, Autorskie Laboratorium Fotografii z Wrocławia Kurator wystawy: Piotr Komorowski

Z wielkim bólem przyjęliśmy informację, że w dniu dzisiejszym odeszła Jadwiga Girsa-Zimny. Jako instruktorka MOK i SOK od 1977 roku wychowała kilka pokoleń fotografów i fotografików, którzy z sukcesami realizują zaszczepioną im przez Panią Jadzię pasję. Prowadzona przez nią Pracownia Fotografii Cyfrowej i Analogowej była dla młodych uczestników zajęć drugim domem, w którym uwielbiali przebywać i realizować się twórczo. Zorganizowała swoim podopiecznym niezliczoną liczbę wystaw, organizowała cykliczne warsztaty fotograficzne we współpracy z wieloma partnerami (m.in. z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku), a także dokumentowała naszą działalność przez ponad cztery dekady.

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zbyszka. Zbigniew Suliga, artysta, fotograf. Pracował jako instruktor fotografii w Wojewódzkim, potem Słupskim Ośrodku Kultury ponad 4 dekady. Jego fotografie dokumentują wiele ważnych wydarzeń kultury słupskiej, spektakli, koncertów czy widowisk. Był autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych indywidualnych i zbiorowych; krajowych i międzynarodowych – w Polsce i za granicą. Jego fotografie były prezentowane m.in. w Danii, Niemczech, Portugalii, Szwecji. Był inicjatorem i współtwórcą szeregu plenerów fotograficznych.

Galeria OT Rondo zaprasza na wernisaż wystawy prac studentów kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna UG pt. "PhotoArea V" TERMIN: 5 kwietnia o godz. 17:00. Wstęp wolny. Wystawa będzie otwarta do 29 kwietnia.

Pracownia Fotografii Cyfrowej i Analogowej SOK zaprasza do udziału w konkursie pt. "Co z tą wiosną?". Konkurs fotograficzny skierowany jest do dzieci i młodzieży ze Słupska, Gminy Słupsk i Gminy Kobylnica (7 – 18 lat). Organizator: Słupski Ośrodek Kultury w Słupsku Temat „co z tą wiosną?” ma skłonić do przemyśleń i kreacji fotograficznej. Zadajmy sobie pytanie, czy już jest wiosna? Gdzie jest? Jakie ma kolory? Wiosna za oknem, czy na twarzy?

Pracownia Fotografii Cyfrowej i Analogowej  przy Słupskim Ośrodku Kultury zaprasza na zajęcia fotograficzne. Oferta skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, średnich oraz osób dorosłych. Zajęcia w godzinach 13:00-19:30 od wtorku do piątku. Dzieci i młodzież: 50 zł brutto / m-c / osoba (4 wejścia po 1,5 godz.) Dorośli (indywidualnie): 100 zł brutto / m-c / osoba (4 wejścia po 1,5 godz.) Dorośli (grupa): 30 zł brutto / m-c / osoba (2 wejścia po 1,5 godz.) Zapisy prowadzone są od wtorku do piątku w godz. 13:00 – 17:00 w Ośrodku Teatralnym RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a, lub pod nr tel. 59 833 97 63.
Tematem przewodnim drugiego etapu konkursu "MOBILNA FOTOGRAFIA" był kolor. Spośród przesłanych prac jury postanowiło wyróżnić i nagrodzić następujące prace:

Plakat wystawy Spotkanie na Krawędzi Światów
Zapraszamy na wystawę Oliwii Żołnierczyk i Weroniki Stanisławskiej - "Spotkanie na Krawędzi Światów" Wernisaż - 10 grudnia 2021 r., godz. 17.00 Galeria O.T. RondoWystawę można będzie oglądać do 8 stycznia 2022 r.Wstęp wolny

Julia Wieliczko, uczestniczka zajęć w Pracowni Fotografii Cyfrowej i Analogowej SOK u Jadwigi Girsa-Zimny zdobyła I miejsce w kategorii Szkół Podstawowych w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno - Fotograficzno – Filmowo - Rzeźbiarskim pt. „JA”. Dodatkowo jury konkursu wyróżniło prace Oliwii Grzelak, Oliwii Żołnierczyk, Anastazji Łukaczyk oraz Weroniki Stanisławskiej, kwalifikując je do pokonkursowej wystawy. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 29 listopada o godz. 12:00 w Białym Spichlerzu Muzeum Pomorza Środkowego.

Aparat jakim wykonano zdjęcie nie decyduje o jego wartości. Specjalnie dla tych którzy rejestrują otaczający nas świat przy pomocy aparatów w telefonach komórkowych mamy konkurs pt. „Mobilna twórczość”. W ciągu roku podamy cztery tematy do zrealizowania. Drugie zagadnienie to „Kolor”.

Słupski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Pana Czesława Cekały pt. "PORT RYBACKI"