W ramach jubileuszowych pokazów uświetniających setną rocznicę powstania Wytwórni Warner Bros. zapraszamy w niedzielę, 24 września, na pokaz filmu "Skazani na Shawshank". Początek seansu o godzinie 18.00.

Kino REJS Słupskiego Ośrodka Kultury serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego do udziału w 17. edycji Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o filmie artystycznym, zwłaszcza polskim i europejskim, kreowanie, rozwój i pogłębianie zainteresowań młodzieży, a w rezultacie wychowanie świadomego odbiorcy kultury oraz krytycznego i wymagającego widza.

W niedzielę, 24 września, po pokazie filmu "Zielona granica" w reżyserii Agnieszki Holland zachęcamy do odwiedzenia Kawiarenki Obywatelskiej. Wraz z zaproszonymi gośćmi będziemy zastanawiać się "Jak rozmawiać o migracji?". Początek pokazu o godzinie 15.00. Debata odbędzie się w sali Tango (wejście z holu kina Rejs).

W tym miesiącu w ramach Krótkiej Historii Polskiego Kina zobaczymy "Arię dla atlety" Filipa Bajona. Na pokaz zapraszamy tradycyjnie w sobotę, 16 września, o godzinie 15:45.

W najbliższą niedzielę, 17 września, zapraszamy na comiesięczne warsztaty familijne. Tym razem inspiracji do zajęć dostarczy nam historia o pewnym kocie.

W tym sezonie artystycznym zapraszamy na nowy cykl filmów dokumentalnych pod hasłem "Podróże ze sztuką".

Serial w kinie? Takie rzeczy się raczej nie zdarzają. No chyba, że za telewizyjną produkcją stoi Lars von Trier. Dlatego teraz, kiedy słynna seria doczekała się wreszcie finałowej odsłony, niezrażeni czasem trwania proponujemy, by doświadczyć fenomenu jakim stało się "Królestwo" oglądając całą trylogię właśnie na dużym ekranie! W tej niezwykłej podróży towarzyszyć nam będzie dr Łukasz Androsiuk, który przybliży twórczości duńskiego reżysera.

Wielkimi krokami zbliża się 10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy MŁODE HORYZONTY. Już za trzy tygodnie młodzi kinomani będą mogli wspólnie zasiąść przed dużym ekranem, by zobaczyć najciekawsze polskie i europejskie produkcje.

Ostatni dzień sierpnia dla jednych jest końcem wakacji, a dla nas oznacza powrót czwartkowych wieczorów z filmem, herbatką i rozmową. Widzimy się już za tydzień. Dokładnie o 18.00, jak zawsze...

Wakacje na finiszu, czas najwyższy pomyśleć o nowym roku szkolnym. Żeby nie był sztampowy i nudny, a wręcz przeciwnie: ciekawy, inspirujący i efektywny. To możliwe, i w tej właśnie kwestii kino REJS przychodzi wam z pomocą.

Już po raz drugi widzów kina Rejs zapraszamy na Replikę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Przez pięć dni, od 18 do 22 września, zobaczyć będzie można osiem tytułów z Konkursu Głównego.