Serdecznie zapraszamy na bezpłatną projekcję filmu o Simonie Kossak, która odbędzie się w ramach projektu "Shinrin Yoku, czyli kąpiele leśne nie tylko dla seniorów".

Kino jest dla nas miejscem spotkań, a filmy doskonałym pretekstem do rozmowy. Naszą tradycją są debaty PO FILMIE z udziałem zaproszonych gości, w trakcie których - zainspirowani pokazem - dyskutujemy na ważne społecznie tematy.

Kontynuujemy drugą część cyklu "Krótka historia polskiego kina: twórcy osobni". Bohaterami kwietniowej odsłony będą Jerzy Skolimowski i jego "półkownik" "Ręce do góry".

W kwietniu w trakcie "Podróży ze sztuką" odwiedzimy "Osobliwy świat Hieronima Boscha".

W przededniu świątecznego weekendu, wraz z życzeniami spokojnego i radosnego czasu, prezentujemy program spotkań DKF Projekcja im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej na nadchodzący miesiąc.

Kwietniowy rozkład Rejsów zapowiada intensywną filmową podróż przez kraje, kontynenty, epoki, a także - a może przede wszystkim - różnorodne doświadczenia bohaterów.

Serdecznie zapraszamy naszych młodych widzów i ich opiekunów na bezpłatne warsztaty familijne w niedzielę, 24 marca, po pokazie filmu "Zagadka Klary Muu".

Cieszymy się ogromnie z waszego zainteresowania pokazami filmu "Strefa interesów". Dziękujemy

W powietrzu czuć wiosnę i coraz trudniej usiedzieć w szkolnych ławkach. Zachęcamy więc, by poddać się naturalnemu biegowi spraw i zamienić klasowe krzesła na wygodne fotele kinowe. Tym bardziej, że spośród marcowo-kwietniowych tytułów wybraliśmy te, które stanowią doskonałe uzupełnienie lekcji historii, języka polskiego, jak również mogą być świetnym pretekstem do rozmów podczas godziny wychowawczej.

Dyskusyjny Klub Filmowy "Projekcja" serdecznie zaprasza w czwartek, 14 marca, na pokaz specjalny filmu "Tyle co nic" oraz spotkanie z reżyserem i scenarzystą Grzegorzem Dębowskim. Rozmowę poprowadzi Edyta Lubiak. Początek seansu o godzinie 18.00

W sobotę 16 marca kinomani będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć na dużym ekranie słynny debiut Romana Polańskiego "Nóż w wodzie" z 1961 roku.