Wakacje na finiszu, czas najwyższy pomyśleć o nowym roku szkolnym. Żeby nie był sztampowy i nudny, a wręcz przeciwnie: ciekawy, inspirujący i efektywny. To możliwe, i w tej właśnie kwestii kino REJS przychodzi wam z pomocą.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją kwietniowo-majowych seansów przedpołudniowych dla grup zorganizowanych. Zachęcamy nauczycieli przedszkoli i szkół do bukowania pokazów edukacyjnych w kinie Rejs.

Jak co miesiąc zapraszamy uczniów i nauczycieli do zapoznania się z naszymi propozycjami seansów szkolnych. I oczywiście, do odwiedzenia naszego KINA Z KLASĄ

Po feryjnej przerwie, która mamy nadzieję pozwoliła Państwu na odpoczynek i regenerację, z nową energią zaczynamy drugi semestr. W tym miesiącu wybraliśmy sześć - naszym zdaniem - najciekawszych filmów z bieżącego repertuaru, które nie tylko będą atrakcyjne dla młodych widzów, ale otworzą również szerokie pole do dyskusji na ważne i aktualne tematy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą lutowych propozycji dla szkół.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmową seansów szkolnych, które przygotowało kino Rejs w okresie przedświątecznym oraz po Nowym Roku.

Co miesiąc spośród prezentowanych w kinie Rejs filmów wybieramy tytuły, które doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie prowadzonej w szkole edukacji. W listopadowym programie znalazły się między innymi obrazy poświęcone wydarzeniom i postaciom historycznym, kwestiom ochrony środowiska, czy też naszym funkcjonowaniem w wirtualnej rzeczywistości.

Przedstawiamy propozycje seansów filmowych w kinie Rejs w ramach cyklu PRZYJDŹ DO KINA Z KLASĄ.

Trwa nabór przedszkoli i szkół podstawowych na nowy rok szkolny 2022/2023 do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Zapisy będą prowadzone do 4 października.

Czerwcowy program filmowych Rejsów obfituje w tytuły adresowane do młodego widza z powodów oczywistych, bo i okazji nie brakuje: Dzień Dziecka, zbliżające się wakacje oraz pierwsze turnusy półkolonijne.

Od 26 września do 4 października 2020 odbędzie się 7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy KINO DZIECI. To wydarzenie skierowane do młodych widzów, a jego ideą jest prezentowanie wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi. W tym dniach wszystkie festiwalowe tytuły będą również dostępne na przedpołudniowych seansach dla grup szkolnych.

W lutowej ofercie kina REJS znajduje się dużo interesujących filmów, które doskonale można wykorzystać w pracy z uczniem, nie tylko na lekcji wychowawczej, a także na lekcji języka polskiego bądź historii. Są to filmy wartościowe zarówno pod względem artystycznym, jak i edukacyjnym. Stanowią doskonały punkt wyjścia do pogłębionej rozmowy o problemach świata współczesnego, rodziny, dojrzewania i relacji rówieśniczych. Filmy te mówią o odpowiedzialności, tolerancji, różnicach kulturowych i pokoleniowych...