Słupski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny już spektakl prezentowany w ramach Polskiej Sieci Tańca. "Stalking Paradise" Lubelskiego Teatru Tańca będzie można zobaczyć już 7 grudnia o godz. 18.00 w Ośrodku Teatralnym RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a.

 

Stalking Paradise from Centrum Kultury w Lublinie on Vimeo.

Stalking Paradise A2„Niech staną się bezradni jak dzieci,
ponieważ słabość jest wielka, a siła jest niczym.
W chwili narodzin człowiek jest słaby i wiotki,
w chwili śmierci – twardy i sztywny.
Gdy drzewo rośnie, jest delikatne i łamliwe,
kiedy usycha i marnieje, umiera.
Twardość i siła to towarzysze śmierci.
Giętkość i słabość są przejawami życia.
To, co zatwardziałe, nigdy nie wygra.”

„Stalker”, Andriej Tarkowski

Czy naprawdę chcielibyście aby spełniły się wasze najskrytsze pragnienia?

„Stalking Paradise”, to spektakl pod kierunkiem norwesko-estońskiego duetu choreografów Roosna i Flak, w którym tancerze Lubelskiego Teatru Tańca oraz Pracowni Fizycznej z Łodzi wspólnie poszukują odpowiedzi na pytania o wiarę. W co wierzymy? Dlaczego wierzymy w to, co robimy? Dlaczego tak trudno jest pogodzić ze sobą różne przekonania?

Rozmaite elementy wiary poddane są analizie w spektaklu, zarówno poprzez ruch, jak i dźwięk oraz tekst: dogmatyzm, płynność, zmiana, stabilność, adaptacja. Na jakiej podstawie podejmujemy nasze decyzje? Podejmujemy działania aby wypełnić społeczne oczekiwania czy raczej kierując się przede wszystkim własnymi przekonaniami? Jak rozpoznajemy różnicę pomiędzy tymi dwiema opcjami – czy w ogóle istnieje między nimi jakaś istotna różnica?

Bilety w cenie 25 zł i 20 zł do nabycia w kasie OT Rondo. Rezerwacji dokonać można pod nr tel. (59) 842 63 49

      

 fot. Maciej Rukasz, Anna Kalita

Kenneth Flak urodził się 1975 w Kristiansand w Norwegii. Jest międzynarodowym freelancerem działającym jako tancerz, choreograf i kompozytor. Współpracował i tańczył w wielu znanych światowych kompaniach, m.in. André Gingras (Holandia / Kanada), Dansdesign (Norwegia), Preeti Vasudevan (Indie / USA) i Richard Siegal (Francja / USA). Ukończył studia na kierunkach Stage Direction w National Academy of Dramatic Arts w Norwegii oraz Mime and Modern Dance w Amsterdam Arts School. W 2007 w Nowym Jorku roku otrzymał nagrodę Bessie za wykonanie indywidualnej interpretacji spektaklu „CYP17” Andre Gingrasa. W 2010 roku był nominowany do nagrody BNG w Amsterdamie za spektakl „Of Gods and Driftwood”. Otrzymał norweską dotację rządowa dla Młodych Twórców 2004 i 2008-2009. Flak regularnie prowadzi zajęcia na uniwersytetach dla początkujących tancerzy oraz na całym świecie dla tancerzy zawodowych. Jest on również kompozytorem, muzykiem- jak sam określa samoukiem. Napisał muzykę do własnych choreografii, jak również dla zewnętrznych teatrów między innymi dla: Cid Pearlman, Charlotta Öfverholm Wilfried Seethaler, Kosmas Kosmopoulos, Yael Gaathon, Harakiri Farmers.

Polska Sieć Tańca to pierwsza w Polsce, sformalizowana sieć centrów wspierających sztukę tańca i repertuarowa współpraca ośrodków w całym kraju. Sieć od 2017 roku wspiera cyrkulację rodzimych produkcji oraz wymianę artystyczną, a jej otwartość zarówno na instytucjonalne teatry, jak i na niezależnych twórców, daje szansę na zaprezentowanie polskiej sztuki tańca w całej jej barwnej różnorodności. W 2019 roku spektakle z repertuaru PST zagoszczą ponad 50 razy w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Kielcach, Lublinie, Krośnie, Bytomiu, Tarnowie, Suwałkach, Siedlcach i Krotoszynie. Głównym organizatorem Sieci jest Instytut Muzyki i Tańca.
Więcej: www.pst.info.pl