Na wniosek Towarzystwa Kultury Teatralnej - Zarząd Główny w Warszawie Katarzyna Sygitowicz Sierosławska otrzymała Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” !

 

W miniony weekend w Teatrze Polskim w Warszawie na Koncercie Laureatów 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego medal Katarzynie Sygitowicz-Sierosławskiej wręczył prof. Lech Śliwonik, Prezes TKT, podkreślając osiągnięcia i zasługi instruktorki w zakresie edukacji teatralnej, oraz opracowanie autorskiej metody pracy z grupą teatralną w oparciu o ideę teatru samorodnego.
Jej spektakle były nagradzane najwyższymi laurami na najważniejszych festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. Doceniono także jej dokonania w zakresie arterapii, wykorzystanie technik teatralnych w projektach profilaktyki przemocy rówieśniczej, podnoszenia wiedzy na temat środków psychoaktywnych czy rozwijaniu kompetencji społecznych.
Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska jest także organizatorką Festiwalu „Sam na scenie”, którego cześć konkursowa to Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Festiwal od 20 lat gości laureatów OKR z całej Polski. Jej zdolności organizacyjne, ale również umiejetność tworzenia niepowtarzalnej atmosfery wydarzeń powodują, że festiwalowi goście chcą wracać do Słupska.
Katarzyna jest osobą, której pasją jest teatr i możliwości, jakie daje wykorzystanie technik teatralnych w procesie wychowania, rozwijania aktywności twórczej czy terapii. Jej publikacje oparte na doświadczeniach własnych trafiły do rąk instruktorów i nauczycieli w całej Polsce. Ma na swoim koncie nagrody MKiDN, władz miasta i województwa, tytuł instruktorki roku i nagrodę „Bliżej teatru” przyznawane przez ZG TKT, a także wiele nagród dla recytatorów oraz za spektakle i monodramy.
Uhonorowana medalem GLORIA ARTIS dedykowała swoje wyróżnienie Teatrowi Rondo i wszystkim instruktorom, którzy na co dzień zajmują się edukacją teatralną.