Zdjęcie przedstawiające montaż świateł scenicznych w sali O.T. Rondo

W Ośrodku Teatralnym Rondo Słupskiego Ośrodka Kultury rozpoczęły się prace instalacyjne związane z modernizacją oświetlenia Sali teatralnej. W ramach, długo oczekiwanej, częściowej wymiany świateł scenicznych nasza sala zostanie wyposażona w kilkanaście nowych urządzeń za łączną kwotę 50 tysięcy złotych.

Już niedługo realizacje sceniczne Ronda: przedstawienia, koncerty, spotkania i inne otrzymają dodatkową oprawę świetlną. Wśród najnowszych „nabytków” znalazły się m.in. dwie - bardzo potrzebne - tzw. ruchome głowy, których brak mocno ograniczał dotychczas pracę realizatora świateł. Całości dopełni 10 reflektorów typu PAR, belki oświetleniowe oraz wytwornica dymu.

Naturalnie tak duża zmiana w otoczeniu technicznym naszego teatru nie zajdzie od razu. Obecnie trwają pracę związane z modernizacją instalacji elektrycznej, które pozwolą nam w pełni cieszyć nowymi urządzeniami. Jest bardzo możliwe, że uda się zdążyć z tym zadaniem jeszcze przed rozpoczęciem świąt Bożego Narodzenia. Wygląda więc na to, że w tym roku to w Rondzie najwcześniej rozświetli się pierwsza gwiazdka.

Zakup nowego oświetlenia to jednak nie tylko nowe możliwości techniczne dla nas. Przejście na reflektory typu LED pozwoli nam znacznie ograniczyć zużycie energii elektrycznej, a także pokaźnie zwiększyć interwały pomiędzy wymianami reflektorów. To wszystko razem cieszy nas bardzo, gdyż ograniczając koszty utrzymania zarazem stajemy się proekologiczni.

 

Modernizacja oświetlenia w O.T. Rondo możliwa jest dzięki dotacji celowej otrzymanej od Miasta Słupsk.  

slupsk logo n