W 50 rocznicę pierwszej premiery Teatru Rondo, zapraszamy 3 grudnia o godzinie 18:00 na szesnasty wieczór jubileuszowy pod tytułem TEATR DLA ŻYCIA.
 
„Żadanice” - spektakl w wykonaniu Teatru Osobliwego, reż. Agata Andrzejczuk
Po spektaklu, w ramach naszych podziękowań dla wspaniałych aktorek i aktorów Teatru Osobliwego, zapraszamy na koncert tria Michalove.
Bezpłatne wejściówki do odebrania w Ośrodku Teatralnym RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a.
Rezerwacje pod numerem ☎ (59) 842 63 49
 
"Żadanice" w wykonaniu Teatru Osobliwego
w reżyserii Agaty Andrzejczuk
Opowieść o dorastaniu do dorosłości i odkrywaniu własnych pragnień. Historia dziewczyny wyruszającej w podróż ku spełnieniu, mimo ograniczeń i stereotypów.
Żadanice - lalki-motanki spełniające życzenia - są tu strażniczkami marzeń, które nie pozwalają o nich zapomnieć.
Teatr Osobliwy ze spektaklem „Żadanice” brał udział w XVIII Przeglądzie Teatrów Osób Niepełnosprawnych „Innym Okiem” w toruńskim Teatrze Baj Pomorski w ramach 28. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek SPOTKANIA oraz w XXI Międzynarodowym Przeglądzie Teatralnym MASSKA w sopockim Teatrze Atelier.
 
Teatr Osobliwy - grupa teatralna dla dzieci i młodzieży z różnorodną niepełnosprawnością prowadzona przez instruktorkę OT Rondo Agatę Andrzejczuk. Podczas zajęć wykorzystane są zabawy ruchowe rozwijające motorykę i świadomość ciała, improwizację, pantomimę oraz twórczą zabawę metodą dramy.
W skład Teatru Osobliwego wchodzą:
Karolina Poziarska, Karolina Czujko, Karolina "Żołi" Żołecka, Hanna Czyż, Igor Kaczmarczyk, Emilia Książek, Julia Synakowska i Oskar Jędrzejewski.
 
Michalove to rodzinne trio muzyków, którzy mieszkają we wsi Michałowo na Pomorzu. Ich przodkowie byli przesiedleńcami z łemkowskich rejonów Ukrainy podczas akcji „Wisła”. Zainspirowani world music oraz innymi gatunkami muzyki Michalove aranżują powyższe na własny sposób.
W 2019 zespół Michalove zdobył I nagrodę na XXIX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe” w Lublinie za „wysmakowane aranżacje i dopracowane wokale”. W tym roku na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia tercet zdobył uznanie „za stylowe i przekonujące odczytanie wschodnich tradycji wokalnych” za co został uhonorowany drugą nagrodą oraz nagrodą Programu Pierwszego Polskiego Radia.