Zapraszamy do wzięcia udziału w 2-tygodniowych półkoloniach artystycznych, realizowanych w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego „Lato w teatrze”.

Projekt o nazwie „Wspólny język” to propozycja warsztatów artystycznych integrujących dzieci z zamieszkujących Słupsk społeczności obcojęzycznych z ich rówieśnikami pochodzenia polskiego i osobami z niepełnosprawnością. Codzienne zajęcia będą odbywały się w Ośrodku Teatralnym Rondo w trzech grupach warsztatowych. Uczestnikom proponujemy udział w zajęciach aktorskich, muzycznych i filmowych. Efektem finalnym warsztatów będzie stworzony przez uczestników film, który zaprezentujemy w formie kina plenerowego i udostępnimy szerokiemu gronu odbiorców w Internecie.

Do kogo skierowany jest projekt?
- dzieci i młodzież w przedziale wiekowym 10-19 lat

Kiedy?
- 27 lipca – 8 sierpnia (z wyłączeniem niedzieli - 2 sierpnia) w godz. 10:00-16:00

Gdzie?
- Ośrodek Teatralny Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a w Słupsku

Jak się zapisać?
Informację o chęci udziału w warsztatach należy wysłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W odpowiedzi otrzymacie Państwo szczegółowe informacje i wymaganą dokumantację do uzupełnienia.
Liczba miejsc jest ograniczona,  o zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń. Dziecko zapisać może opiekun prawny lub pełnoletnia osoba z rodziny.

Zajęcia poprowadzą:

 

Instruktorzy zajęć aktorskich:

 

Adam Pietrzak 186x186

Adam Pietrzak - aktor. Ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (filia we Wrocławiu). Laureat nagrody kulturalnej WARTO w kategorii Teatr, przyznawanej przez wrocławską Gazetę Wyborczą. Uczestnik Międzynarodowych Warsztatów Szkół Teatralnych "Making Tomorrow’s Theatre" oraz projektu BODY CONSTITUTION, organizowanych przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Słuchacz Pierwszej Polsko-Rosyjskiej Szkoły Teatralnej. Posiada szerokie doświadczenie w pracy warsztatowej z dziećmi, młodzieżą szkolną oraz osobami dorosłymi. Współpracował m.in. z Moniką Strzępką, Łukaszem Kosem, Jackiem Głombem, Pawłem Passinim, Magdą Szpecht, Agatą Puszcz i Waldemarem Krzystkiem.

 

 

Samanta ZwolennikSamanta Zwolennik - aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. Absolwentka aktorstwa Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, filii we Wrocławiu. Dotychczas współpracowała z Teatrem Nowym w Nowym Sączu oraz Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Ponadto tworzy postaci w grach komputerowych techniką motion capture. W 2020 r. odbędzie się premiera gry „Dying Light 2” z jej udziałem. Interesuje się sztuką performatywną, koordynowała warsztaty Perfoteki we Wrocławiu oraz od kilku lat prowadzi warsztaty poświęcone emisji głosu i autoprezentacji FitVoice.

 

 

Instruktorzy zajęć filmowych:

 

Aleksandra SkorupaAleksandra Skorupa - absolwentka  Wydziału Reżyserii Dramatu w krakowskiej  Akademii Sztuk Teatralnych, teatrolożka, dramaturżka i reżyserka. Jej monodram pt. „Wanda Wasilewska” zdobył m.in. główną nagrodę na 14. Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Teatrze Studio w Warszawie. Napisała i wyreżyserowała spektakl „WIENIA”, który trafił do finału przeglądu monodramów „O Złotą Podkowę Pegaza” oraz został zaprezentowany na Festiwalu FAMA 2019. Jej dyplomowym spektaklem był „Tlen” w Nowym Teatrze w Słupsku. Tworzy fabularne etiudy filmowe (m.in. „Pierwszy września”  z nagrodą na festiwalu Stopklatka oraz „Kaliszfornia”), a także filmy dokumentalne.

 

Tomasz SchaeferTomasz Schaefer - twórca teatralny i filmowy, operator, scenograf, fotograf. Autor scenografii / wideo / oświetlenia do spektakli w m.in. Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, Teatrze Wybrzeże, Nowym Teatrze w Słupsku, Teatrze Studio w Warszawie. Autor zdjęć do filmów krótkometrażowych „Pokarm” (2020), „Pierwszy września” (2018), „Wanda Wasilewska” (2017) oraz klipów muzycznych m.in. dla Box Anima, Namena Lala, Musica Graciana, Erlendis Quartet. Jako scenograf i twórca multimediów bierze udział w licznych projektach teatralno-performatywnych, m.in. Mironlandia (2019, Dom wsparcia dla Powstańców Warszawskich).

 

 

Instruktorzy zajęć muzycznych:

 

Anna RauAnna Rau - absolwentka białostockiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie, od 2011 roku aktorka  Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku. Jest również instruktorką teatralną i wokalną w Teatrze Rondo, gdzie wyreżyserowała „Śpiewniki domowe” na podstawie pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu grupy Materia Prima. Na scenie Teatru Lalki „Tęcza” można zobaczyć ją m.in. w „Mistrzu i Małgorzacie” w reżyserii Dmitria Pietrova, „Opowieściach spod stołu, czyli absurdalnym świecie Stasia Witkiewicza” w reż. Tomasza Kaczorowskiego oraz w „Osobliwym zdarzeniu” Matteo Spiazziego.

 

Miłosz SienkiewiczMiłosz Sienkiewicz - kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista. Gra na fortepianie, gitarze, bouzouki irlandzkim, fletach, dudach oraz zestawie perkusyjnym. Laureat organizowanego przez Teatr Lalki „Tęcza” w Słupsku konkursu na muzykę do spektaklu „Dziób w Dziób”. W ciągu ostatnich lat współpracował z takimi teatrami jak: Teatr Ateneum w Warszawie, Teatr Miniatura w Gdańsku, Teatr Nowy w Poznaniu, Teatr Guliwer w Warszawie, Teatr im. Jana Dormana w Będzinie, Teatr Pinokio w Łodzi. Ma na swym koncie również płytę z piosenkami dla dzieci oraz realizację kilku innych form audiowizualnych.

 

 

LWT Rondo A2 ver3LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 13. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski – 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na:

www.latowteatrze.pl    

www.facebook.com/programLatowteatrze   

www.facebook.com/instytutteatralny

LATO W TEATRZE 2020 organizują:

w ramach modułu LATO W TEATRZE+ Gminny Ośrodek Kultury w Górznie + Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy + Stowarzyszenia Plantacja Wyobraźni – Mały Dom z Barlinka Grupa Inicjatywna Baranówko + Wiejskie Stowarzyszenie Integracyjne Wiestin Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA w Krakowie + Fundacja Migawka

w ramach modułu LATO W TEATRZE A la teatr, Babiogórskie Centrum Kultury im. dr Urszuli Janickiej – Krzywdy, Biblioteka - Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice, Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice z siedzibą w Piotrowicach, Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, Dom Kultury w Strzelnie, Fundacja Ditero, Fundacja KONTRA/BANDA, Fundacja MUCHA, Fundacja PRO FUTURO, Fundacja t:, Fundacja Teatr Latarnia, Fundacja TIFF Collective, Gminne Centrum Kultury w Gorzycach, Gminny Ośrodek Kultury w Uściu Gorlickim, Lubartowski Ośrodek Kultury, Małopolski Instytut Kultury w Krakowie, Miejski Teatr Miniatura, Ośrodek Teatralny Kana, Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Słupski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Bliżej Szkoły, Stowarzyszenie Kolektyw Kobietostan,  Stowarzyszenie K.O.T., Stowarzyszenie Multi.Art, Stowarzyszenie Origo, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Dobre, Stowarzyszenie Teatr Nowy,  Suwalski Ośrodek Kultury, Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy,  Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatr Kameralny w Bydgoszczy, Terra Artis Lanckorona

1.it logo na plakaty    e teatr temp main 1