Lekcja z pułapkiW piątek 23 września o godz. 19:00 zapraszamy do Teatru Rondo na premierowy spektakl młodzieżowej grupy teatralnej "Poczekalnia snów" pod tytułem "Lekcja z pułapki" na podstawie tekstu Tadeusza Różewicza.

Bilety: 15 zł normalny, 10 zł ulgowy

Reżyseria: Wiesław Dawidczyk
Występują:  Aleksandra Bartosiak, Hanna Dobkowska, Izabela Kleinszmitd, Wiktoria Szopa, Marta Piotrowska, Paulina Pławska, Aleksandra Szczecina, Aleksandra Szczudrawa, Aleksandra Wesoła, Adam Hałaburda, Adam Poboży, Cezary Słowiński, Bartosz Wiśniewski. 

Młodzi aktorzy zmierzyli się z klasyką współczesnego dramatu polskiego, próbując w swój sposób odczytać, przesłanie dramatu i tragizm postaci scenicznych. Różewicz stawia tezę, iż życie człowieka to pułapka, w którą wpadamy zaraz po urodzeniu, sugeruje że ograniczenia fizyczne i obciążenia psychiczne determinują wszystkie nasze dążenia i plany. Być może tylko marzeniom udaje się wymknąć  z matni jaką jest nasz byt.

O ile takie rozważania poważnie i wiarygodnie brzmią w ustach osoby starszej, dojrzałej, o tyle w projekcji młodych aktorów mogą wydawać się zaskakujące. Ale przecież wrażliwość i wnikliwość pozwala by w takie zagadnienia zagłębiali się także młodzi ludzie, a nawet ukazali nowe i nieoczekiwanie aspekty różewiczowskiej pułapki.