Sikorawykonanie: Natalia Sikora

reżyseria: Stanisław Miedziewski

muzyka: Paweł Lucewicz

Premiera: marzec 2005

Przedstawienie opowiada o dramacie rosyjskiej poetki Mariny Cwietajewej, która przez większość życia cierpiała z powodu samotności i braku zrozumienia.

Wszystkie te nastroje niezwykle sugestywnie oddała Natalia Sikora. Nie tylko śpiewa, ale także ujawnia rzadką wrażliwość aktorską i szeroką paletę środków wyrazu. Energiczna i ekspresyjna, przyjazna i otwarta, w innej scenie nieoczekiwanie wprowadza nastrój nostalgii lub przygnębienia.

 „…Przedstawienie, które wyreżyserował Stanisław Miedziewski, było opowieścią o dramatycznych losach rosyjskiej poetki Mariny Cwietajewej. Natalia Sikora, którą większość miłośników sztuki dotychczas kojarzyła z piosenką, tym razem ukazała pełnię swoich możliwości aktorskich. Doskonale balansowała nastrojem smutku i samotności. - To znakomity spektakl. Natalia Sikora, dotychczas niezwykle żywiołowa, okazała się bardzo wrażliwą aktorką - mówi Marta Maciejewska, studentka ze Słupska. Po przedstawieniu, o twórczości Mariny Cwietajewęj opowiadali Ksenia Bouk i Przemysław Jakubowski, studenci z Pomorskiej Akademii Pedagogicznej. Publiczność mogła również i spróbować prawdziwej rosyjskiej herbaty z samowara.” 

"Wieczór po rosyjsku" 

dmk