Jump, darling

Kino
Termin: 2024-06-29 20:15

Miejsce: kino Rejs

Jump, Darling

Kanada 2020, 90 min
reżyseria:
Philip J. Connell
scenariusz:
Philip J. Connell
obsada:
Cloris Leachman, Linda Kash, Thomas Duplessie, Daniel Chae Jun


To film, który łamie schematy częste w kinie LGBTQIA+: nie opowiada o coming oucie czy akceptacji.
Russell jest nieszczęśliwy -  kilka lat wcześniej opuścił swoje małe miasteczko i przeprowadził się do Toronto, aby odnieść sukces jako aktor - co się nie udało. Został początkującą drag queen i występuje w lokalnych klubach. Jego wieloletni chłopak próbuje go przekonać, by rzucił „ten gejowski program rozrywkowy” i „wrócił do aktorstwa”, nawet jeśli będzie to wymagało przeprowadzki do Nowego Jorku czy Los Angeles. W jakiś sposób ta rada powoduje, że Russell upija się, wychodzi z klubu i zostawia chłopaka – a także psa. Ma plan: wyjedzie na wieś, tam zaopiekuje się swoją babcią Margaret, a ta w podzięce podaruje mu swój stary samochód. Okazuje się, że stan zdrowia kobiety z dnia na dzień się pogarsza, ta jednak ani myśli trafić do domu opieki.

Jump, darling był jednym z ostatnich filmów, w których wystąpiła Cloris Leachman - laureatka Oscara w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie Ostatni seans filmowy (1971).

 

SEANS BEZPŁATNY - darmowe wejściówki do odbioru w kasie kina


Pokaz w ramach 1. Festiwalu Okołofilmowego MIŁOŚĆ NIEJEDEN MA KOLOR!

 

 

Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Terminy


  • 2024-06-29 20:15