W najbliższą sobotę 2 marca o godz. 16:00, w ramach kolejnej odsłony cyklu Podróże ze sztuką, udamy się do jednego z najsłynniejszych miejsc na świecie - Pompejów. Naszą przewodniczką po historii, sekretach i arcydzieła włoskiego miasta będzie tym razem Isabella Rossellini.

W ramach cyklu PO FILMIE zapraszamy widzów kina Rejs do rozmowy z zaproszonymi gośćmi na ważne społecznie tematy, której inspiracją jest wspólnie przeżyty seans.

Marzec będzie sprzyjał spacerom, toteż zachęcamy was do zaplanowania w przyszłym miesiącu regularnych wycieczek w stronę kina... Nie zwalniamy bowiem tempa i marcowy afisz po brzegi wypełniony jest znakomitymi filmami, które koniecznie musicie obejrzeć:)

Przed nami wieczór pełen emocji. W czwartek, 22 lutego, gościem DKF Projekcja będzie Jakub Piątek, który spotka się z widzami po seansie znakomitego dokumentu "Pianoforte". Rozmowę z reżyserem prowadzić będzie dziennikarka Edyta Lubiak. Początek seansu o godzinie 18.00.

Tradycyjnie już w niedzielę, 25 lutego, naszych młodych widzów i ich opiekunów zapraszamy na bezpłatne warsztaty familijne.

Po sukcesie pierwszej edycji „Krótkiej historii polskiego kina” czas na część drugą, której patronować będą twórcy osobni.

Comiesięczne "Podróże ze sztuką" zaprowadzą nas w lutym do Egiptu.

Zapraszamy na doroczny maraton "Z miłości do kina".

Nie opadły jeszcze emocje po styczniowych pokazach, a przed nami kolejny ekscytujący miesiąc w DKF Projekcja. W lutowych planach znalazło się bowiem spotkanie z reżyserem, coroczny maraton upamiętniający rocznicę powstania naszego klubu i - jak zawsze - garść wyjątkowych tytułów, które zabiorą nas w filmową wędrówkę po różnych krajach (od Japonii, przez Polskę, po Meksyk), stylach i rodzajach.

Chociaż luty, nawet w latach przestępnych, to najkrótszy miesiąc w roku, to kinowo jest to czas bardzo intensywny.

Nie mylimy się chyba sądząc, że wszyscy z utęsknieniem czekają już na ferie zimowe...