Powoli zmierzamy do końca tego jubileuszowego dla nas, choć z różnych względów nie najłatwiejszego roku. Wierząc, że w końcu – jak w tytule dokumentu Hanny Polak - nadejdą lepsze czasy, postanowiliśmy chwilowo zaserwować i wam, i sobie, odrobinę filmowego eskapizmu.

Choć kalendarzowa zima dopiero przed nami, to padający za oknami śnieg wprowadza nas już w grudniowe klimaty. Z nadzieją, że gdzieś między codziennymi obowiązkami a świątecznymi przygotowaniami znajdziecie czas na wypad do kina, prezentujemy repertuar na końcówkę roku.

W przedświąteczno-mikołajkowym nastroju zapraszamy w niedzielę, 5 grudnia, po filmie "Gwiazdka Klary Muu" (początek seansu o godzinie 13.00) do sali TANGO na warsztaty tworzenia prostych ozdób choinkowych z włóczki i papieru. Wstęp na warsztaty bezpłatny za okazaniem biletu z niedzielnego pokazu.

Jednym z ważniejszych wydarzeń w ramach tegorocznego festiwalu MIEJSCE KOBIET będzie debata PO FILMIE "Ostatni pojedynek", która odbędzie się w piątek, 26 listopada, w kinie Rejs.

W najbliższą niedzielę, 14 listopada, zapraszamy widzów do wspólnego świętowania Europejskiego Dnia Kina Artystycznego. Wydarzenie organizowane od sześciu lat przez Międzynarodową Konfederację Kin Artystycznych ma na celu popularyzację filmów europejskich. Tego dnia, przyłączając się do tej wspaniałej inicjatywy, pokażemy trzy zupełnie nowe, nieprezentowane wcześniej na naszym ekranie tytuły.

11 listopada będziemy świętować kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji zapraszamy do REJSu na seanse w ramach Dnia Kina Polskiego oraz warsztaty tworzenia kotylionów.

Kino REJS Słupskiego Ośrodka Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem Triny Papisten zaprasza na festiwal Miejsce Kobiet. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 19 - 28 listopada. Data ta nieprzypadkowo pokrywa się z terminem międzynarodowej kampanii „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet”. Celem interdyscyplinarnego festiwalu jest zwiększanie świadomości i wrażliwości na wciąż aktualny problem nierówności społecznej, a także wymiana doświadczeń i prezentacja dorobku artystycznego kobiet, nie tylko z naszego regionu.

Zainspirowani zbliżającym się Świętem Niepodległości i wchodzącymi na duży ekran produkcjami, w tym miesiącu skupimy uwagę na kinie polskim. Od kilku lat obserwujemy wspaniały rozkwit rodzimej kinematografii. Bogactwo podejmowanych tematów i różnorodność form przekłada się nie tylko na sukcesy międzynarodowe, ale - co niezmiernie cieszy - zainteresowanie ze strony widzów. Tym większą mamy nadzieję, że listopadowe propozycje DKF Projekcja przypadną Państwu do gustu. 

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy dzisiaj wiadomość o odejściu Grażynki Bożek-Szczepłockiej. W jej osobie straciliśmy nie tylko założycielkę, prezeskę i wieloletnią prelegentkę Dyskusyjnego Klubu Filmowego PROJEKCJA, ale także wielką miłośniczką i znawczynię kina, niestrudzoną animatorkę filmowego życia naszego miasta, oddaną nauczycielkę młodzieży, prawdziwą pasjonatkę, która kinem żyła i oddychała, wreszcie, a może przede wszystkim przyjaciółkę i mentorkę. Bez niej nie byłoby kina Rejs... Nie byłoby też nas, w sensie ludzkim i zawodowym. Pozostanie na zawsze w naszej wdzięcznej pamięci.

W listopadową szarugę Rejs proponuje to, co ma najlepszego: przytulne wnętrze, wygodne fotele, miłe towarzystwo i wyjątkowy repertuar…

W ramach KOMEDA JAZZ FESTIVAL kino Rejs zaprasza we wtorek, 12 października, o godzinie 18.00 na pokaz specjalny filmu "Miles Davis: Birth of the Cool". Przed seansem słowo wprowadzenia wygłosi dziennikarz muzyczny, Andrzej Winiszewski.