Przed nami ostatnie w tym roku spotkania DKF Projekcja im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej. W gorączce przedświątecznych przygotowań chcemy zaproponować Wam chwilę oddechu, moment zatrzymania się i refleksji, który – tak czujemy – jest wszystkim nam ostatnio bardzo potrzebny.

Zapraszamy na listopadowe spotkania DKF PROJEKCJA im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej.

Przed nami październikowe spotkania DKF Projekcja im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej. W nadchodzącym miesiącu przyjrzymy się obrazom, które zostały docenione na polskich i europejskich festiwalach: od Gdyni, przez Berlin, po Wenecję, a całość zwieńczymy filmową ucztą w iście retro stylu.

Ostatni dzień sierpnia dla jednych jest końcem wakacji, a dla nas oznacza powrót czwartkowych wieczorów z filmem, herbatką i rozmową. Widzimy się już za tydzień. Dokładnie o 18.00, jak zawsze...

W czwartek 15 grudnia gościem DKF Projekcja był pochodzący ze Słupska reżyser Marcin Bortkiewicz. Okazją do spotkania był przedpremierowy pokaz jego najnowszego filmu "Tonia". Rozmowę z twórcą prowadził dziennikarz i krytyk filmowy Rafał Pawłowski.

24 listopada, przy okazji festiwalu Miejsce Kobiet, gościem DKF Projekcja była aktorka Jowita Budnik, która spotkała się z widzami po seansie filmu "Po miłość".

3 listopada widzowie DKF Projekcja zobaczyli film "Orzeł. Ostatni patrol", a po seansie mieli też okazję spotkać się z jego twórcami: aktorem Tomaszem Ziętkiem i producentką Anną Bławut-Mazurkiewicz.

Z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy premiery słynnego dzieła Friedricha Wilhelma Murnaua, w ramach spotkań DKF Projekcja odbył się pokaz specjalny filmu "Nosferatu - symfonia grozy" z muzyką na żywo w wykonaniu Marcina Dymitera i Macieja Olewniczaka. Zaś kulisy produkcji, jej znaczenie oraz sylwetki twórców w słowie wstępnym przybliżył prof. UG dr hab. Sebastian Jakub Konefał.

W ramach 20. Dni Kultury Żydowskiej w Słupsku gościem DKF Projekcja był Jacob Dammas. Rozmowę z reżyserem prowadziła Anna Patalon.