Alicja w miastach

Kino
Termin: 2023-12-05 18:00

Miejsce: kino Rejs, al. 3 Maja 22, Słupsk

ecobilet emcek

Alice in den Städten
RFN 1974, 113 min
reżyseria: Wim Wenders
obsada: Yella Rottländer, Rüdiger Vogler, Lisa Kreuzer

ALICJA W MIASTACH jest, formalnie rzecz biorąc, czwartym filmem Wendersa, ale reżyser często klasyfikuje go jako swój pierwszy, ponieważ odkrywa w nim film drogi jako gatunek. Jest to również pierwszy film Wendersa nakręcony częściowo w USA i pierwszy, w którym występuje jego „alter ego” Phillip Winter. „Alicja w miastach” jest często porównywana do „Brzdąca” Charliego Chaplina. Film otrzymał Nagrodę Niemieckich Krytyków w 1974 roku.

Dziennikarz Phillip Winter chce napisać artykuł o Ameryce, ale poza zrobieniem serii polaroidów nic innego mu się nie udaje. Rozczarowany rozpoczyna podróż powrotną do Niemiec. Niechętnie zgadza się wziąć małą Alice pod swoją opiekę, ponieważ jej matka, którą spotyka w Nowym Jorku dzień przed wyjazdem, odmawia zajęcia się dziewczynką. W Amsterdamie matka nie pojawia się zgodnie z umową, więc Winter i Alice wyruszają na poszukiwanie babci Alice w Zagłębiu Ruhry. Podczas wspólnych poszukiwań ich początkowa wzajemna niechęć stopniowo przeradza się w sympatię.

Seans rozpocznie 10-minutowy wykład wideo przybliżający sylwetkę reżysera i wprowadzający w tematykę dzieła.

Pokaz w ramach przeglądu WIM WENDERS - mistrz kina drogi, organizowanego przez Stowarzyszenie Kina Studyjnych oraz Goethe Instytut w Warszawie i Krakowie, a współfinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Bilety: 13 zł

 

Telefon
507 846 243

 

Terminy


  • 2023-12-05 18:00