Syndrom Hamleta / Синдром Гамлета

Kino
Termin: 2022-12-08 18:00

Miejsce: kino Rejs, Aleja 3 Maja 22

ecobilet emcek

Polska, Niemcy 2022, 85 min
reżyseria: Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski
scenariusz: Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski

"Być albo nie być" – w warunkach wojennych te słowa nabierają zupełnie nowych odcieni. Kilka miesięcy przed rosyjską inwazją na Ukrainę grupa młodych ludzi przygotowuje spektakl, w którym Szekspir przemówi językiem ich własnych wątpliwości, lęków i marzeń. Stoją za tym różne doświadczenia „generacji Majdanu”. Jedni przepracowują traumy po powrocie z wojny w Donbasie, inni mierzą się z pytaniami, o co tak naprawdę toczy się ukraińska walka i jak powinien zmienić się ich kraj. Teraz życie, teatr i kino na moment stają się jednym, a my jesteśmy świadkami emocjonującej psychodramy.

«Синдром Гамлета» представляє покоління молодих українців, яких торкну-лася війна і політичні зміни. Вихідною точкою фільму є підготовка до теа-трального спектаклю за мотивами шекспірівського «Гамлета». Репетиції, у поєднанні із входженням у приватне життя героїв, утворюють проникливий портрет покоління, що намагається подолати воєнну травму і болюче минуле, яке тепер, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, стає також їхнім сьогоденням.

Seans w ramach DKF Projekcja rozpocznie prelekcja dr. Łukasza Androsiuka

PISF log1pol

Działalność DKF PROJEKCJA jest realizowana przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

bilety: 18, 15, 13 zł / bilet w karnecie: 13 zł

 

Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Terminy


  • 2022-12-08 18:00