Przed nami miesiące wakacyjne. Czas wolny od pracy, ale nie od kina! Dlatego jak zwykle w sezonie urlopowym przygotowaliśmy dla Was kilkanaście filmowych propozycji, w których znalazło się miejsce zarówno dla lekkich komedii, społecznych dramatów, produkcji familijnych, jak i klasyki polskiego kina.

Afisz lipcowy 2024

Lipcowe pokazy dla najmłodszych otworzy kontynuacja przeboju Disneya i Pixara W głowie się nie mieści 2, dzięki której znów będziemy mogli podejrzeć, co dzieje się w umyśle nastoletniej Riley i poznać, pojawiające się w życiu dziewczynki, zupełnie nowe emocje. Jednocześnie przypominamy, że w dniach 3-5 lipca, po przedpołudniowych seansach proponujemy widzom bezpłatne, godzinne warsztaty rodzinne, na które jeszcze można (a nawet trzeba!) się zapisać. W drugiej połowie miesiąca nasz rejsowy ekran zostanie zdominowany przez koty, a to za sprawą znanego z komiksów leniucha (Garfield) oraz pewnego rozpieszczonego samoluba, który w wyniku zrządzenia losu zmienia się w papugę, rozkosznego szczura, czy nieporadnego karalucha (Był sobie kot).

 Garfield

fot. Garfield

Wśród propozycji dla dorosłych znajdziecie czarną komedię o pozbawionej instynktu i zdolności łowieckich wampirzycy (Humanitarna wampirzyca poszukuje osób chcących popełnić samobójstwo), pełen korupcji, zagadek i technologicznych dylematów cyberpunkowy kryminał (Mars Express. Świat, który nadejdzie), a także hiszpański komediodramat o problemach małżeńskich, które miały nie opuszczać progu domu (Terapia dla par). Zajrzymy też do pubu na australijskim outbacku (The Royal Hotel), sprawdzimy jak żyje się Polakom w Norwegii (Norwegian Dream), wspólnie ze Scarlett Johansson przeżyjemy historyczne lądowanie na Księżycu (Zabierz mnie na księżyc), a wraz z bohaterami dokumentu Agnieszki Kokowskiej wyruszymy kamperem w podróż dookoła świata (W stronę słońca).

 W stronę słońca

fot. W stronę słońca

W  repertuarze nie zabraknie również wydarzeń specjalnych. Już w sobotę, 6 lipca zapraszamy na Nocny maraton komedii, zwieńczony wspólnym śniadaniem o wschodzie słońca na tarasie. Tego wieczoru na widzów czekają trzy filmowe propozycje: Wredne liściki - błyskotliwa i wyzwalająco zabawna prawdziwa historia jednej plotki, która rozpaliła całą Anglię, przewrotna polska produkcja o wchodzeniu w dorosłość Horror Story oraz Setki bobrów, czyli szalona z ducha, zaskakująca w formie, współczesna komedia slapstickowa. Na wydarzenie obowiązują wyłącznie karnety, a regulamin imprezy dostępny jest na naszej stronie.

 Nocny maraton komedii

W cyklu Krótka historia polskiego kina w sobotę, 20 lipca o 16:00, pokażemy Na wylot - fabularny debiut Grzegorza Królikiewicza, dla którego punktem wyjścia była autentyczna historia małżeństwa Maliszów, z lat 30. XX wieku. Porównywany ze Zbrodnią i karą Fiodora Dostojewskiego i twórczością Ingmara Bergmana, obraz Królikiewicza został okrzyknięty arcydziełem eksperymentalnego filmu fabularnego. Seans rozpocznie już tradycyjnie wideo prelekcja kuratora przeglądu, filmoznawcy Tomasza Kolankiewicza.

 Na wylot

fot. Na wylot

Mamy też dobrą wiadomość dla tych, którzy z utęsknieniem czekali na retransmisje z nowojorskiej opery. Pod koniec miesiąca, 28 lipca, na naszym ekranie pojawi się Cyganeria Pucciniego - ponadczasowa historia miłosna rozgrywająca się w środowisku XIX francuskiej bohemy.

 Boheme Sonya Yoncheva as Mimě in La Bohčme Photo by Ken Howard Metropolitan Opera

fot. Boheme - Sonya Yoncheva as Mimě in La Bohčme_Photo by Ken Howard Metropolitan Opera

Bilety i karnety dostępne są w sprzedaży stacjonarnej i online. Rezerwacje telefoniczne przyjmujemy pod numerem 507 846 243, a kasa kina czynna jest w okresie wakacji od środy do piątku w godz. 14-18 oraz 30 minut przed seansem w pozostałych terminach.