Wielkimi krokami zbliża się lato, wraz z nim czas wakacji i urlopów. Nasyceni słońcem, wypoczęci i zrelaksowani widzowie popołudnie postanawiają spędzić w kinie. A tam czeka na nich filmowe morze propozycji...

06 repertuar czerwcowy 2024 strona 1

 

Polecamy lekturę naszej rejsowej "książeczki" z opisami wszystkich filmowych propozycji na czerwiec:
06 baner na stronę 2024

 

 

 

 

 

 

 

Jedno życie foto

 

Na początek kino brytyjskie: "Jedno życie" to historia oparta na faktach z czasów II wojny światowej z gwiazdorską obsadą. W rolach głównych wystąpili między innymi Anthony Hopkins i Helena Bonham Carter. Akcja rozgrywa się w Pradze w przededniu niemieckiej inwazji na Czechosłowację. Młody Brytyjczyk odkrywa, że tysiące rodzin, zbiegłych przed hitlerowcami z Niemiec i Austrii, żyje w dramatycznych warunkach. Postanawia, że zrobi wszystko, co w mojego mocy, aby im pomóc.

 

Rosalie foto

Kolejny film przeniesie nas na francuską prowincję do lat 70. XIX wieku. Tytułowa "Rosalie" zmaga się ze swoją fizyczną odmiennością i brakiem akceptacji. Warto dodać, że muzykę do tego filmu napisała polska kompozytorka Hana Rani.

 

Do granic foto

Hiszpańską propozycją w czerwcowym rozkładzie Rejsów będzie thriller psychologiczny "Do granic". Oto para, planująca rozpocząć nowe życie w Stanach Zjednoczonych, zostaje zatrzymana na lotnisku przez służby imigracyjne. Przeciągające się przesłuchanie, niewygodne pytania i wychodzące na jaw sekrety mnożą wątpliwości i stawiają pod znakiem zapytania relację pary. Ten klaustrofobiczny film, rozgrywający niemal w całości w jednym pomieszczeniu, zrealizowany przy pomocy minimalistycznych środków, dostarcza maksimum wrażeń. Przekraczanie granic zawsze jest niebezpieczne.

 

Do usług szanownej pani foto

Zdecydowanie lżejsza w tonie jest francuska komedia z Fanny Ardant i Johnem Malkovichem w rolach głównych, czyli "Do usług szanownej pani". Brytyjski biznesmen z tęsknoty za zmarłą żoną incognito podejmuje pracę lokaja w dworku we Francji. Rzeczywistość mocno go jednak zaskakuje i on, który był przekonany, że jego życie dobiega już kresu, musi rozpocząć wszystko na nowo.

 

Królestwo zwierząt foto

Francuską kinematografię reprezentuje również "Królestwo zwierząt", zdobywca aż pięciu Cezarów. Jest to historia z gatunku science-fiction: oto w niedalekiej przyszłości ludzkiej populacji zagraża epidemia niewyjaśnionych mutacji genetycznych. Dotknięci chorobą ludzie stają się hybrydami, zaczynają upodabniać się wyglądem i zachowaniem do zwierząt. Jedną z zarażonych osób jest żona głównego bohatera, który wraz z synem wyrusza na jej poszukiwanie.

 

WATCH DOCS baner FB

W dniach 17-23 czerwca zapraszamy do rejsu oraz do Kluboksięgarni Cepelin na bezpłatne pokazy filmów dokumentalnych w ramach objazdowego festiwalu WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie. W kinie Rejs pokażemy aż dwanaście tytułów, w tym nagrodzony Oscarem wstrząsający dokument "20 dni w Mariupolu". Ten film to akt oskarżenia, z całą mocą ukazujący bezlitosne okrucieństwo wojny. Jego twórcą jest dziennikarz, który jako jedyny pozostał w tytułowym mieście i z narażeniem życia rejestrował rosyjskie zbrodnie wojenne i codziennie życie mieszkańców okupowanego Mariupola. W piątek i sobotę (21 oraz 22 czerwca) polecamy gorąco seanse pod chmurką na dziedzińcu Szkoły Kultury przy ulicy Banacha.

 

Trzecia część nocy baner

W ramach naszych stałych cykli zapraszamy na Krótką Historię Polskiego Kina, a w niej jeden z najbardziej bezkompromisowych reżyserów, czyli Andrzej Żuławski i jego "Trzecia część nocy"

 

National Gallery FB wydarzenie

W ramach "Podróży ze sztuką" - na zakończenie cyklu - odwiedzimy londyńską The National Gallery.

 

MÓJ SYN EZRA debata

Film "Mój syn Ezra", historia ojcowskiej miłości do autystycznego syna, zainspiruje nas do czerwcowej "Debaty PO FILMIE" (23 czerwca, godzina 16:00). Wspólnie z zaproszonymi ekspertami: panią Katarzyną Ożarek, prezeską Fundacji Progredi, oraz psychologiem Maciejem Maraszkiewiczem spróbujemy odpowiedzieć na pytanie "Czy normalność jest przereklamowana?" Rozmowę poprowadzi Małgorzata Stecz.

 

Miłość logo

Ostatni weekend czerwca upłynie nam pod znakiem 1. Festiwalu Okołofilmowego "Miłość niejeden ma kolor!". Na program wydarzenia, oprócz projekcji filmowych, złożą się spotkania, warsztaty oraz wystawa.

 

Giselle baner Słupsk

Wraz z wakacjami na ekran Rejsu wracają wielkie widowiska baletowe i operowe. W czerwcu (30.06., godz. 15:30) gorąco zapraszamy na retransmisję klasycznego baletu "Giselle" w wykonaniu byłych solistów Teatru Bolszoj, którzy uciekli z Rosji i dołączyli do Holenderskiego Baletu Narodowego. W roli tytułowej zobaczymy Olgę Smirnową.

 

Leonardo fotka

Nie zapomnieliśmy, rzecz jasna, o najcenniejszych widzach kina Rejs, czyli młodszej części naszej publiczności. Z okazji Dnia Dziecka, w sobotę 1 czerwca, gorąco polecamy przedpremierowy pokaz francuskiej animacji. "Leonardo Odkrywca"  to humorystyczna opowieść dla całej rodziny inspirowana życiem i twórczością Leonarda da Vinci. Comiesięczne bezpłatne warsztaty plastyczne odbędą się natomiast, jak zawsze, w niedzielę, 9 czerwca, po filmie "Basia. jestem w sam raz". Obowiązują zapisy.

 

letnie rejsy FB wydarzenie

Wakacyjną propozycją skierowaną do młodych widzów są przedpołudniowe pokazy połączone z warsztatami plastycznymi pod hasłem "Letnie Rejsy z filmem". W pierwszy tydzień wakacji, w dniach 25 - 27 czerwca o godzinie 11.00, pokażemy "Wielką przygodę Niny", pełną przygód i humoru animację o poszukiwaniu prawdziwego skarbu. Na warsztaty, jak zawsze, liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy.

 

Do zobaczenia na pokładzie!
załoga kina Rejs