Październikowy repertuar kina Rejs rozpoczynamy od trzęsienia ziemi, a potem napięcie będzie rosło:)

10 afisz październikowy 2023

 

 logotyp MHFestiwal RGB1

Pierwsze dwa weekendy nadchodzącego miesiąca opanuje kino dla dzieci i młodzieży, czy MFF Młode Horyzonty. Dziesięć seansów, dziesięć pokazów w zdecydowanej większości przedpremierowych, filmy aktorskie i animowane, fabularne i jeden niezwykły dokument, znakomite kino polskie i europejskie... Widzowie wspólnie z bohaterami przeżywać będą niezwykłe przygody na lądzie i morzu, rozwiązywać zagadki, zawierać przyjaźnie i pokonywać przeszkody... Od starożytnej Grecji przez magiczną szkołę i tajemniczy las po współczesne czasy i znaną nam rzeczywistość: w każdej krainie czekają na widzów emocje i wzruszenia.

 

Chłopi baner

Na październikowym afiszu znalazły się także aż cztery znakomite polskie premiery: Doppelganger. Sobowtór, Strzępy, Święto ognia i Chłopi. Każdy tytuł to ciekawa i wartościowa propozycja. Niektórych filmów nie trzeba przedstawiać ani do ich obejrzenia specjalnie namawiać, jest o nich głośno jeszcze przed premierą. Pragniemy jednak zwrócić uwagę na ubiegłoroczną produkcję, skromny film pod tytułem Strzępy. To niełatwa w odbiorze, ale ważna i znakomicie opowiedziana historia rodziny, w której pojawia się problem choroby Alzheimera. Na temat przyczyn AD, diagnozy i opieki nad chorymi chcielibyśmy porozmawiać wspólnie z zaproszonymi gośćmi w ramach naszego cyklu PO FILMIE w niedzielę, 8 października. Początek seansu o godzinie 18.00.

 

Wenecja plansza mała

W ramach cyklu Podróże ze sztuką zapraszamy do zwiedzania Wenecji. Przez to miasto dekadencji i awangardy, będące od wieków nieustannym źródłem inspiracji dla artystów sztuk wszelakich, podróżować będziemy wspólnie z Hanią Rani, cenioną młodą polską pianistką i kompozytorką, która jest autorką ścieżki dźwiękowej do filmu. Jeden jedyny pokaz filmu "Wenecja. Awangarda bez granic" w niedzielę, 15 października, o godzinie 16.00.

 

Klub cudownych kobiet baner 2

Z morza październikowych propozycji warto wyłowić jeszcze jeden skromny tytuł. "Klub cudownych kobiet" to pełen uroku film kostiumowy, z plejadą gwiazd w obsadzie, z którego zaczerpnąć będzie można krztynę nadziei i wiary to, że cuda zdarzają się w najmniej oczekiwanym momencie.

 

GORĄCZKA baner mały

Zapraszamy, rzecz jasna, na nasze stałe cykle: Krótką historię polskiego kina (Gorączka w reżyserii Agnieszki Holland) oraz pokazy jubileuszowe z okazji setnej rocznicy powstania wytwórni Warner Bros (Sok z żuka, Duch).

 

Nasze comiesięczne już warsztaty familijne po pokazie dla młodych widzów w halloweenowym już klimacie odbędą się niedzielę, 22 października, po filmie "Sposób na ducha". Początek seansu o godzinie 13.00, warsztaty są bezpłatne, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

 

Komeda jazz Festival baner mały

Tradycyjnie już kino Rejs włącza się w organizację Komeda Jazz Festival. W tym roku zapraszamy na pokaz multimedialny znakomitego dziennikarza muzycznego Andrzeja Winiszewskiego pod tytułem "Polański/Komeda. Dialog mistrzów". Wykład ilustrowany będzie prezentacją czterech krótkich metraży w reżyserii Romana Polańskiego z muzyką Krzysztofa Komedy Trzcińskiego (niedziela, 22 października, godzina 19:00). Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina Rejs.

 

Chłopi baner

Ale prawdziwa bomba wybuchnie dopiero pod koniec miesiąca. W czwartek, 26 października, zapraszamy na wyjątkowy pokaz ukraińskiego filmu "Chleb" z 1929 roku z muzyką wykonywaną na żywo przez duet Chvost. Zespół ten przygotował do filmu ścieżkę dźwiękową będącą mariażem muzyki tradycyjnej z elektroniczną. Na audiowizualną ucztę zapraszamy o godzinie 18.00.

 

Długo jeszcze moglibyśmy pisać na temat październikowych propozycji kina Rejs. Nie ulega wątpliwości, że jest w czym wybierać:) Po prostu, do zobaczenia w kinie!

 

10 - afisz październikowy 2023

10 - opis październikowych filmów 2023

10 - ulotka październikowa 2023