To już ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkania DKF Projekcja im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej. Choć słoneczna pogoda nie sprzyja siedzeniu w kinie, to jednak wierzymy, że niebanalny repertuar zachęci do cotygodniowych spotkań przed dużym ekranem.

Miesięczne seanse otworzy 1 czerwca pełnometrażowy debiut Chie Hayakawy Plan 75. Dystopijna opowieść, rozpisana na kilka postaci, przygląda się dylematom bohaterów wynikającym z wprowadzenia rządowego programu, który umożliwia starszym obywatelom eutanazję.

Plan 75

fot. Plan 75

8 czerwca pokażemy uhonorowany Srebrnym Lajkonikiem oraz nagrodzony przez publiczność Krakowskiego Festiwalu Filmowego Boylesque. Dokument Bogny Kowalczyk z wielką czułością portretuje Andrzeja - queerowego performera, najstarszą polską drag queen Lulla La Polaca.

 Boylesque

fot. Boylesque

Tydzień później, 15 czerwca, zapraszamy na nowy film braci Dardenne Tori i Lokita. Belgijscy twórcy, którzy zapisali się w historii kina za sprawą przenikliwych dramatów społecznych, po raz kolejny – tym razem opowiadając o przyszywanym uchodźczym rodzeństwie – mierzą się z pojęciem godności i człowieczeństwa.

 Tori i Lokita

fot. Tori i Lokita

22 czerwca na przedpremierowym seansie pokażemy wizjonerską, entuzjastycznie przyjętą w Cannes, koprodukcję Pamfir. Debiutancki obraz Dmytra Sukholytkyy'ego-Sobchuka mistrzowsko splata filmowe konwencje, pogańskie mity i ukraińską rzeczywistość. Zanurzony w tajemniczych lokalnych obrzędach i brutalnych układach thriller, jest uniwersalną opowieścią o ludziach, którzy z narażeniem życia walczą o utrzymanie swoich rodzin.

 Pamfir

fot. Pamfir

Nasze czwartkowe spotkania zakończymy 29 czerwca pokazem komedii romantycznej w klimacie sci-fi Asteroid City Wesa Andersona. Amerykański reżyser, słynący z wysmakowanych kadrów, charakterystycznego humoru i grona wyśmienitych współpracowników, tym razem zabiera widzów do fikcyjnego pustynnego miasteczka lat 50. XX wieku, w którym odbywa się zjazd amatorów astrologów.

Asteroid City

fot. Asteroid City

Seanse klubowe odbywają się w każdy czwartek w sali kina Rejs (Emcek, al. 3 Maja 22) zawsze o godzinie 18:00 i rozpoczynają się prelekcją filmoznawcy Bartosza Murawskiego. Wszystkich, którzy mają ochotę podyskutować jeszcze o filmie przy herbacie i ciasteczkach, zapraszamy po pokazie do sali Tango (wejście z holu kina).

Miesięczny karnet w cenie 65 zł można nabyć wyłącznie w kasie kina. Na seanse prowadzona jest również sprzedaż pojedynczych biletów, dostępnych stacjonarnie i online.