Choć luty jest najkrótszym miesiącem w roku, to w naszym sercu zajmuje miejsce szczególne. Właśnie 14 lutego 1991 roku odbył się oficjalnie pierwszy pokaz w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Projekcja", który dzisiaj nosi zaszczytne imię swojej założycielki Grażyny Bożek-Szczepłockiej.

 

Z miłości do kina SOK strona

 

Hołubimy tę datę i świętujemy wspólnie z widzami w trakcie tradycyjnego już maratonu pod hasłem "Z miłości do kina". W tym roku 32. rocznicę powstania DKF będziemy uroczyście obchodzić w sobotę, 11 lutego.

Rozpoczniemy o godz. 17:00 w klubie pARTer Emceku koncertem Piosenek Walentynkowych. Na scenie wystąpią wokaliści Strefy Wokalu i Studia Piosenki SOK pod kierunkiem i z udziałem Aleksandry Cybuli i Darii Korowajczyk.

Na filmową część wieczoru złożą się dwa przedpremierowe pokazy:
- godz. 18:00 - Turkusowa suknia - wzruszająca, pełna lokalnego, marokańskiego kolorytu opowieść o różnych odcieniach miłości
- godz. 21:00 - W gorsecie - ponadczasowa, uniwersalna historia o wolności, ukazana przez pryzmat cesarzowej Elżbiety, legendarnej Sisi, skandalistki, buntowniczki, najpiękniejszej i najbardziej intrygującej kobiety tamtej epoki.

Na uczestników maratonu czekają dodatkowe atrakcje w postaci konkursu filmowego z nagrodami oraz poczęstunku między seansami.

 

Klimt FB wydarzenie

 

Ale nie samym maratonem widz kina Rejs żyje, mamy więc w programie kolejne fantastyczne wydarzenia:

- pokazy przedpremierowe: "Wieloryb" (7 lutego) i "Plan na miłość" (14 lutego - walentynki w kinie)

- familijne warsztaty plastyczne po niedzielnych porankach filmowych - 19 lutego zapraszamy na pokaz filmu "Asteriks i Obeliks: imperium smoka" (początek o godz. 11:45), z biletem do kina warsztaty bezpłatne, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy, decyduje kolejność zgłoszenia

- lutowa odsłona cyklu SZTUKA W KADRZE i warsztaty pod kierunkiem Kamili Bednarz - w niedzielę 19 lutego po filmie "Klimt i Schiele: Eros i Psyche" uczestnicy przeanalizują obraz "Drzewo życia" i wykonają własne symboliczne drzewo wykorzystując dekoracyjność Gustawa oraz ekspresję Egona

- w ramach nowego cyklu pod hasłem KRÓTKA HISTORIA POLSKIEGO KINA pod patronatem Sieci Kin Studyjnych pokaz filmu "Popiół i diament" Andrzeja Wajdy na cyfrowo odnowionej kopii z wideoprelekcją Tomasza Kolankiewicza i angielskimi napisami

Nie przegapcie też innych znakomitych pozycji w lutowym programie, szczególnie gorąco waszej uwadze polecamy film "Blisko" Lucasa Dhonta.

 

02 afisz lutowy 2023

 

Do zobaczenia na pokładzie!

 

- 02 - afisz lutowy 2023

- 02 - repertuar lutowy 2023

- 02 - opis lutowych filmów 2023