W ramach KOMEDA JAZZ FESTIVAL kino Rejs zaprasza we wtorek, 12 października, o godzinie 18.00 na pokaz specjalny filmu "Miles Davis: Birth of the Cool". Przed seansem słowo wprowadzenia wygłosi dziennikarz muzyczny, Andrzej Winiszewski.

Miles Davis foto

"Miles Davis: Birth of the Cool" - Niewielu muzyków jazzowych osiągnęło status nieśmiertelnej gwiazdy światowego formatu: twórca "Kind of Blue" był niewątpliwie jednym z nich. Film gromadzi znane i nieznane fakty związane z Milesem Davisem, który zapisał się w historii nie tylko jako wybitny trębacz, twórca cool jazzu i niestrudzony eksperymentator, ale także autor muzyki filmowej. Narracja, utrzymana częściowo w pierwszej osobie, a częściowo opowiadana głosami wybitnych postaci świata muzyki, przypomina o kluczowych momentach w życiu Davisa, o osobistych słabościach, ale i odwadze, by iść przez życie na własnych warunkach.

 

Andrzej WiniszewskiAndrzej Winiszewski - dziennikarz muzyczny i dokumentalista, autor setek audycji radiowych, publikacji prasowych i książkowych, specjalizujący się w historii polskiego jazzu, a zwłaszcza jego związków z polską kinematografią i filmem.

 

Bilety on-line tutaj