Il Boemo

Kino
Termin: 2023-03-25 13:00

Miejsce: kino Rejs

ecobilet emcek

Czechy, Włochy, Słowacja 2022, 140 min

reżyseria: Petr Vaclav
scenariusz: Petr Vaclav
zdjęcia: Diego Romero Suares Llanos
obsada: Vojtěch Dyk, Barbara Ronchi, Elena Radonicich, Lana Vlady

Niezwykła i nieznana historia Josefa Myslivečka, znanego jako Il Boemo, jednego z najbardziej cenionych kompozytorów operowych XVIII-wiecznych Włoch, który inspirował Mozarta i został jego przyjacielem. Ubóstwiany w Wenecji, popularny w Neapolu artysta, dziś pamiętany jest przez nielicznych. Film śledzi jego losy, brawurową drogę na szczyt i bolesny upadek.

Film opowiada historię praskiego młynarza, który wyruszył do Włoch i stał się najbardziej popularnym kompozytorem swoich czasów. Przez piętnaście lat Josef Mysliveček (1737–1781), znany jako Il Boemo (wł. „Czech”), tworzył dla dworów i teatrów miejskich, od Neapolu po Florencję, Turyn i Wenecję. We Włoszech poznał też młodego Mozarta, z którym się zaprzyjaźnił i na którego twórczość miał niewątpliwy wpływ. Życie Il Boemo to historia niezwykle utalentowanego artysty, który wspiął się na sam szczyt sławy, by boleśnie spaść na dno zapomnienia.

Muzykę do filmu skomponował Vaclav Luks wraz ze swoim zespołem Collegium 1704, przy udziale wybitnych solistów, takich jak: Philippe Jaroussky, Raffaella Milanesi, Emöke Baráth, Simona Šaturová, Krystian Adam oraz Juan Sancho.

bilety: 18, 15, 13 zł

 

Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Terminy


  • 2023-03-25 13:00