Złe baśnie - seans DKF Projekcja

Kino
Termin: 2021-09-16 18:00

Miejsce: kino Rejs, al. 3 Maja 22

ecobilet emcek

Favolacce
Szwajcaria, Włochy 2020, 98 min

reżyseria: Damiano D’Innocenzo, Fabio D'Innocenzo 
scenariusz: Damiano D’Innocenzo, Fabio D'Innocenzo
zdjęcia: Paolo Carnera
obsada: Elio Germano, Barbara Chichiarelli, Gabriel Montesi, Max Malatesta, Justin Korovkin

Akcja filmu rozgrywa się w upalne lato, na rzymskim przedmieściach. Lejący się z nieba żar powoduje, że czas stoi tu niemal w miejscu. Do włoskiego dolce vita jednak daleko, zwłaszcza gdy już przekroczy się próg świata wykreowanego przez braci D’Innocenzo. Zamieszkujące to miejsce rodziny na pierwszy rzut oka niczym specjalnym się nie wyróżniają. Podobnie jak wiele innych, dzielą swoje radości i smutki, a lepsze momenty przeplatają gorszymi. Tyle że tych drugich, połączonych z narastającą frustracją oraz agresją powodowaną sytuacją osobistą, materialną czy klasową, jest tu zdecydowanie więcej. Domy nie są już schronieniami, stając się niemymi świadkami sadystycznych zachowań ojców oraz bierności matek. Obojętność dorosłych najmocniej uderza w dzieci, które mogą się okazać prawdziwą siłą wywrotową tej złej baśni… 
Pewne jest, że ta ujęta w formułę mrocznej współczesnej baśni opowieść to kino ekstremalnych emocji, angażujące widza do ostatniego nerwu. Oryginalny tytuł „Favolacce” jest połączeniem włoskich słów „favole” – opowieść oraz „parolacce” – przekleństwo. 

Już debiut braci DInnocenzo wywołał spore zamieszanie. Ze „Złymi baśniami” będzie podobnie! /Joachim Kurz, Kino-Zeit/

Pokaz rozpocznie prelekcja, a po seansie chętnych zapraszamy do pozostania na ok. 30-minutowej dyskusji.

bilety: 18, 15, 13 zł

logotypy

Działalność DKF Projekcja jest realizowana przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Miasta Słupska.

 

Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

 

Terminy


  • 2021-09-16 18:00