Słupska Sinfonietta i Słupski Ośrodek Kultury zapraszają w dniu 18 marca br. o godzinie 18:00 na kolejne spotkanie z muzyką zespołu Patrick's Hat. Koncert odbędzie się w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara przy ulicy Jana Pawła II 3. 
Zespół Patrick’s Hat powstał z inicjatywy dwóch muzyków – gitarzysty Mateusza Otczyka i skrzypka Piotra Macha w 2011r. W pierwszych latach współpracy był to projekt muzyczno podróżniczy w którym muzycy poszukiwali wspólnego  wyjątkowego brzmienia i tak powstały pierwsze aranżacje muzyki z „Zielonej wyspy”.
 Z biegiem czasu  zespół został wzbogacony o kontrabas oraz zestaw perkusyjny nadając pełen obraz prezentowanych utworów.
W repertuarze zespołu możemy usłyszeć charakterystyczne melodie muzyki Irlandzkiej wzorowane na najwybitniejszych artystach tego gatunku. Muzycy od wielu lat współpracują z tancerzami zespołu Treblers dzięki czemu jeszcze bardziej przybliżają słuchacza do wyjątkowości muzycznej tego regionu.
Koncert w Słupskiej Filharmonii będzie wyjątkowym  wydarzeniem muzycznym nie tylko dla melomanów, ale także dla artystów. Ponownie będziemy mogli usłyszeć zespół z towarzyszeniem orkiestry -  Słupskiej Sinfonietty pod batutą Macieja Banachowskiego.  
 
Bilety w cenie 40zł/35zł do nabycia w kasie Filharmonii lub w serwisie www.biletyna.pl
 
Skład zespołu:
Skrzypce – Piotr Mach
Gitara - Mateusz Otczyk
Kontrabas – Roland Lindtke
Perkusja – Jędrzej Szmelter
Treblers – Karolina Wolosewicz, Patrycja Prusak, Michalina Skwarek 
Orkiestra Słupska Sinfonietta
Dyrygent, aranżacje – Maciej Banachowski