akg1W roku 2012 Przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Słupska utworzono uniwersalną, doskonale wyposażoną sprzętowo Pracownię Muzyczną/Studio Nagrań (stacjonarne i mobilne) na bazie pomieszczeń i wyposażenia dotychczasowych sal prób.

Sprzęt muzyczny, nagłośnieniowy i komputerowy jest wykorzystywany zarówno w pracach studia, jak i w sali prób w trakcie zajęć oraz w realizowanych przez SOK koncertach.

presonusmonitor1 studio Stworzono - na bazie posiadanego sprzętu - mobilne studio nagrań zdolne do wielośladowych realizacji poza tradycyjnym studiem, z równoczesnym nagłośnieniem w trakcie koncertów własnych jak i nagrań zleconych, realizowanych w miejscu wskazanym przez klienta. Sesje i nagrania „live" mogą odbywać się w miejscu prób zespołów, w salach koncertowych, aulach, kościołach, plenerze itp.

Wyposażenie sali prób, sali nagrań (sprzęt odsłuchowy, wzmacniacze gitarowe, perkusja) może być wykorzystywane w pracach studia, podczas prób i koncertów.

marshall2W Sali Prób, będącej jednocześnie częścią Studia Nagrań, odbywają się regularne spotkania zespołów i solistów od wielu lat współpracujących z SOK-iem, jak i nowych, obiecujących wykonawców solistów o zróżnicowanych gustach i preferencjach muzycznych, uczestniczących w zajęciach Studia Piosenki OSS.

Regularne próby odbywają się zazwyczaj w godzinach popołudniowo-wieczornych, ale również przedpołudniowych - o ile zaistnieje taka potrzeba i nie koliduje to z innymi ustaleniami i planami Pracowni Muzycznej.

Próby zespołów odbywają się codziennie w godzinach popołudniowo-wieczornych wg grafiku ustalonego z pracownikami działu.