Słupska Sinfonietta i Słupski Ośrodek Kultury zapraszają najmłodszych wraz z rodzicami do Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku na wyjątkowy koncert niezapomnianych piosenek z filmów Walta Disneya.
 
22 maja, godz. 12:00
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku, ul. Jana Pawła II 3
Bilety w cenie 25 złotych dostępne na stronie:
biletyna.pl/event/view/id/242265 
 
Wykonawcy:
Natalia Łęt - Alt
Maciej Banachowski - Dyrygent, aranżacje
Chór i Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku
Lilianna Zdolińska - przygotowanie chóru
Orkiestra Słupska Sinfonietta
Gościnnie:
Laura Rutkowska
 
Natalia Łęt – mezzosopran. Urodziła się w Inowrocławiu. W roku 2019 ukończyła studia na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie ad. dr hab. Kamili Kułakowskiej. Jest także absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia w Radziejowie (klasa saksofonu) oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Inowrocławiu (klasa śpiewu solowego). Podczas studiów wokalnych swoje umiejętności doskonaliła biorąc udział w licznych kursach mistrzowskich m.in. Urszuli Kryger, Thomasa Heyera, Marka Rzepki, Izabeli Kłosińskiej, Ubaldo Fabbri, i in. Trzykrotnie otrzymała stypendium Rektora macierzystej uczelni dla najlepszych
studentów. W 2017 roku zadebiutowała na deskach Opery Nova w Bydgoszczy partią III Damy w operze W.A. Mozarta „Czarodziejski Flet”, pod batutą Macieja Figasa. W 2018 roku wcieliła się w rolę Jadwigi w koncertowym wykonaniu opery „Straszny Dwór” S. Moniuszki, pod batutą Piotra Wajraka, podczas 25. Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich w Toruniu. Zdobyła nagrodę specjalną w konkursie kameralistyki wokalnej „Cztery pieśni, cztery emocje, trzy języki” (Bydgoszcz, 2017) oraz nagrodę dla najlepszej aktorki podczas II Przeglądu Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych w Polsce „Przygrywka” (Toruń, 2017). W latach 2016-2018 była aktorką Bydgoskiego Teatru Lalek „Buratino”. W 2020 roku wystąpiła w roli Marty w operze S. Moniuszki „Straszny Dwór” realizowanej w Operze Nova w Bydgoszczy. Solistka wykonuje także dzieła oratoryjne, m.in. Pasję wg św. Jana J.S. Bacha, Stabat Mater G. B. Pergolesiego oraz Mszę Koronacyjną C-dur W.A. Mozarta. Współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, a także wieloma orkiestrami, zespołami i instytucjami kultury.
 
Laura Rutkowska - wkrótce ukończy 13 lat i do tej pory wzięła udział w kilku konkursach muzycznych zajmując w nich wysokie miejsca m. in. 3m. w X Pomorskim Konkursie Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej, 1m. w finale wojewódzkim XIII Pomorskiego Festiwalu Piosenki Kaszubskiej, 1m. w XV Powiatowym Konkursie Wokalnym Dzieci i Młodzieży Talenty Wokalne w Luzinie, 1 m. w Gminnym Konkursie Dzieci i Młodzieży w ramach Festiwalu ,, Talenty Wokalne", Wyróżnienie w XIX Powiatowym Konkursie Dzieci i Młodzieży ,, Talenty Wokalne w Luzinie, ostatnio zdobyła w Festiwalu Dzieci i młodzieży w Słupsku nagrodę specjalną Jury- zaproszenie do udziału w koncercie, wyśpiewała również 1 miejsce w marcu w 2022r. w Wojewódzkim Konkursie Poezji i Poezji Śpiewanej w Gdańsku. Poza tym uwielbia tańczyć, zdobyła wiele najwyższech miejsca w konkursach tanecznych. Od 7 lat uczy się grać na skrzypcach. Została zaproszona do nagrania teledysku świątecznego przez Dyrekcję Filharmonii Kaszubskiej. Brała udział w spektaklu ,, Kopciuszek" Jest absolwentką Szkoły Muzycznej I st. w Wejherowie a obecnie uczy się w Szkole Muzycznej II st. w Gdyni. Jest również wzorową uczennicą SP w Luzinie. Uwielbia zwierzęta, lubi jeździć na rolkach i czytać przygodowe książki.
 
Maciej Banachowski - to pochodzący ze Słupska dyrygent i aranżer . W roku 2015 ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku - w klasie gitary klasycznej. W tym samym roku podjął studia licencjackie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie dyrygentury prof. Bohdana Jarmołowicza, które ukończył z oceną bardzo dobrą. Od pięciu lat prowadzi młodzieżową orkiestrę "Słupska Sinfonietta", której jest założycielem. Zespół realizuje zarówno programy rozrywkowe, jak i poważne. W jego wykonaniu można było usłyszeć między innymi balladę na flet i orkiestrę Carla Reinecke op.288 ( zinstrumentowaną przez Macieja Banachowskiego), Bolero Mauricea Revela, V symfonię c-moll Ludviga van Beethovena, VIII symfonię h-moll Franza Schuberta, a także utwory Karola Szymanowskiego, Wojciecha Kilara i Stanisława Moniuszki. Atrakcyjność programów i wysoki poziom wykonań sprawiają, że koncerty Słupskiej Sinfonietty cieszą się bardzo dużą popularnością. Orkiestra występuje również ze znanymi solistami - m.in. z uznanym pianistą - Hubertem Salwarowskim. Maciej Banachowski współpracuje również - jako dyrygent - z Polską Filharmonią "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara w Słupsku oraz z innymi filharmoniami na terenie całego kraju. Ponadto, jako aranżer, podejmował współpracę z wieloma instytucjami na terenie Polski (między innymi Filharmonią Pomorską, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Bałtycką, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica oraz Operą Nova. W r. 2018 otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną - najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Marszałka Województwa Pomorskiego - za wyjątkowo twórczy rok: poprowadzenie 10 koncertów symfonicznych młodzieżowej orkiestry Słupska Sinfonietta, napisanie ponad 100 aranżacji oraz dokonanie instrumentacji 15 pieśni Mieczysława Karłowicza na orkiestrę symfoniczną i mezzosopran. W roku 2019 otrzymał również Nagrodę Prezydenta Miasta Słupska I stopnia ,,za nieustającą pasję do muzyki, za konsekwencję w animowaniu sceny muzycznej, a także za zaangażowanie w prowadzenie Słupskiej Sinfonietty i kreowanie wydarzeń artystycznych na najwyższym poziomie". Dyplom magisterski, który odbył się z orkiestrą słupskich filharmoników, zdał na ocenę celującą dyrygując między innymi zinstrumentowanymi przez siebie pieśniami Mieczysława Karłowicza. W roku 2021 został stypendystą Marszałka województwa Pomorskiego w dziedzinie kultury.