Słupski Ośrodek Kultury i Miasto Słupsk zapraszają 2 kwietnia o godzinie 18:00 do Ośrodka Teatralnego RONDO na koncert legendarnej już formacji MORŚWIN, która na słupskiej scenie pojawi się w składzie:
Marcin Świetlicki - głos;
Małgorzata Tekla Tekiel - bas;
Paulina Owczarek - saksofon barytonowy.
Jako support wystąpi zespół
TITANIC SEA MOON
Bilety w cenie 30zł dostępne w Teatrze RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a. Rezerwacje pod numerem tel. (59) 842 63 49
MORŚWIN
Morświn powstał, bo musiało się tak stać! Najpierw byli Tekla i Marcin, Tekla gra na basie, a Marcin nie gra, ale gada, zakładali różne zespoły, najpierw grali jako duet, a potem zaczęli jako trio, a potem jako kwartet, a kiedyś grali jako kwintet. W tym roku nagrali suitę Rewolucjaaaa, gdzie podmiotów wykonawczych jest aż czternaście. W czasie najstraszliwszej izolacji kilkunastu polskich artystów, na prośbę duetu, nagrało na swoich instrumentach, zupełnie niezależnie od siebie, to co grało w ich duszach. Marcin Świetlicki i Małgorzata Tekiel zespawali, posklejali te dźwięki i tak właśnie powstała suita Rewolucjaaa. Zupełnie naturalne było zaproszenie do zespołu Alicji Białej, która wraz z Dorotą Kwiatkowską, zrobiła film. Jeszcze w tym roku Karrot Kommando wyda debiutancką płytę Morświna, na której znajdzie się Rewolucjaaa i kilka przebojowych piosenek. Trzon zespołu to Małgorzata Tekla Tekiel - bas, Marcin Świetlicki - głos, Paulina Owczarek - saksofon barytonowy. W zespole prawdopodobnie grają ponadto inni wybitni muzycy polscy. Niektórzy jeszcze o tym nie wiedzą.
Gramy muzykę ponadgatunkową. Głośno i cicho. Szybko i wolno. Na siedząco, na stojąco, nawet na leżąco.
TITANIC SEA MOON
Titanic Sea Moon rozpoczął nieregularną jeszcze działalność w 2017 roku. Pierwsze koncerty zagrał w grudniu 2018 roku. Jako „Titanic Sea Moon” do tej pory pojawił się na scenach w Słupsku, Gdyni, Elblągu, Warszawie, Szczecinie, Lublinie, Kołobrzegu, Opolu, Łodzi, Olsztynie, Bytowie, Gorzowie, Wrocławiu, Mrągowie. Zagrał na Nasiono – Camp. Wygrał konkurs zgłoszeń i wystąpił na Space Festiwalu w Gdańsku w grudniu 2019 roku. W wakacje 2019 nagrał materiał na pierwszą płytę Exit nr 2020. Na winylu i CD została wydana przez wydawnictwo Fonoradar. W 2021 roku wyszedł oficjalny bootleg zawierający koncert z Nasiono-Camp z 2020 roku.
W 2022 roku wyszła druga płyta zespołu Titanic Sea Moon. Fragmenty prób i koncertów dostępne są na profilu Titanic Sea Moon na www.bandcamp.com.
Muzycy (Rafał Szymański i Piotr Sulik) przygotowywali także muzykę i uczestniczyli w spektaklu „Stan Wyjątkowy” w reż. R. Franczaka. Spektakl był wystawiany w słupskim Nowym Teatrze i dotyczy śmierci młodego kibica Przemka Czai zabitego przez funkcjonariusza policji w 1998 roku.
Członkowie zespołu wcześniej występowali w wielu zespołach m.in.: ewa braun, Guernica Y Luno, Wszystkie Wschody Słońca, Przyzwoitość, Shitface, Tornado Space Ship, Najprzyjemniejsi. Muzyka to psychodeliczny trans, kraut postrock.
Skład: Rafał Szymański – gitara basowa, Piotr Sulik – gitara, vocal, sample, loop, Dariusz Dudziński – perkusja, śpiew.
fot. Rafał Latoszek