Tym razem młodzieżowa orkiestra zaprezentuje program złożony z piosenek wybitnej poetki – Agnieszki Osieckiej. Ponadczasowy charakter tekstów artystki w połączeniu z muzyką wybitnych kompozytorów sprawia, że mimo upływu lat utwory są wciąż popularne i dobrze znane polskim słuchaczom. W programie znajdą się zarówno popularne utwory jak: „Wariatka tańczy”, „Damą być”, czy „Okularnicy, jak i mniej znane kompozycje, np. „Melancholie”, czy „Ukradła cyganka kurę”.
2 kwietnia br. godz. 18:00, Słupska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku.
Podczas koncertu wystąpią solistki:
Aleksandra Cybula - absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku i Akademii Muzycznej w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem). Laureatka wielu festiwali wokalnych, m.in. Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu im.Marka Grechuty. Współpracowała z Polską Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku, Narodowym Teatrem Edukacji we Wrocławiu czy Teatrem Palladium w Warszawie. Na co dzień związana z Słupskim Ośrodkiem Kultury. Absolwentka Chóru ,,Fantazja''.
Daria Korowajczyk – wokalistka, trener wokalny, pedagog muzyczny Jest absolwentką kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej w Słupsku (specjalność nauczycielska). Ukończyła studia wyższe z tytułem magistra na Akademii Sztuki w Szczecinie, kierunek Edukacja Muzyczna w zakresie Sztuki Muzycznej specjalność: śpiew jazzowy. Laureatka wielu Konkursów, Festiwali muzycznych, wystąpiła w programie Must be the Music i w programie ,,Szansa na sukces'' w odcinku z piosenkami Agnieszki Osieckiej.
Oraz uczestniczki zajęć wokalnych Studia Piosenki SOK
Karina Hermann - trzecioklasistka, która swoją przygodę z wokalem rozpoczęła w Słupskim Ośrodku Kultury. Obecnie kształci się pod okiem Aleksandry Cybuli. Jest laureatką m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Piosenki J.Przybory i J.Wasowskiego. Występowała w spektaklu muzycznym ,,Tekhelet'' i ,,Baczyński. Tam jest zawsze wiosna''.
Katarzyna Reichert - Katarzyna Joanna Reichert urodzona w Słupsku. W roku 2008 wraz z dołączeniem do Zespołu Artystycznego Marzenie rozpoczęła się jej przygoda z sztuką. W późniejszych latach grywała na scenie w Ośrodka Teatralnego Rondo, z którego przeniosła się do Nowego Teatru im. Witkacego, gdzie można ją było zobaczyć w spektaklach: „Romeo i Julia” oraz w „Panu Tadeuszu”. Do dziś możemy ją zobaczyć w roli Zosi. W 2021 roku zdobyła 1 miejsce w Eliminacjach Wojewódzkich 66 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Obecnie dba o swój rozwój artystyczny pod skrzydłami instruktorów Klubu Kwadrat, gdzie w przyjaznej dla siebie przestrzeni rozwija swoje artystyczne umiejętności. Umiejętności wokalne szlifuje pod okiem Darii Korowajczyk. Występowała między innymi z orkiestrą Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku , oraz ze Słupską Sinfoniettą.
Słupską Sifnoniettę poprowadzi Maciej Banachowski, który jest też autorem wszystkich aranżacji.