6 października 2023 roku w Ośrodku Teatralnym Rondo odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników XII Konkursu Plastycznego "Niekontrolowany Obszar Wrażliwości".
Wydarzenie to zostało objęte patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego- Mieczysława Struka, oraz Prezydentki Miasta Słupska- Krystyny Danileckiej- Wojewódzkiej.
Komisja konkursowa w składzie:
dr hab. sztuki Piotr Wachowski,
magister sztuki Marianna Roszkowska
oraz
historyk sztuki magister Anna Sujecka
miała nie lada wyzwanie, wyłaniając spośród 75 zgłoszonych prac 9 laureatów. Obrady jury rozpoczęły się od dokładnego zapoznania się z każdą pracą, a następnie wyłoniono te, które wyróżniały się wyjątkowym poziomem wyobraźni, wrażliwości oraz twórczej swobody.
Zgłoszone prace prezentują nie tylko różnorodność artystycznych walorów, technik i umiejętności, ale także głębokie zrozumienie warsztatu i idei plastycznych. To odnosi się zarówno do koloru, jak i formy przestrzennej. 
 
Nagrody przyznane przez jury:
Nagrodę GRAND PRIX Marszałka Województwa Pomorskiego- Mieczysława Struka w wysokości 2.000 zł otrzymuje Ryuta Katsura za pracę „Parasol”
Stypendium Stefana Morawskiego i Iwony Grzymskiej  ufundowane  przez Krzysztofa Grzymskiego z Toronto w wysokości 1.500 zł otrzymuje Ewa Grużewska za pracę „Starostwo Powiatu Słupskiego nocą”
Nagrodę Prezydenta Miasta Słupska - w wysokości 1.000 zł  otrzymuje Zenon Skibiński za rzeźbę „Ku Lepszemu”
Nagrodę Dyrektora Słupskiego Ośrodka Kultury – Jolanty Krawczykiewicz w wysokości  800 zł  przyznano Sebastianowi Augustyniakowi za pracę „Namiot z koca”
Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Obszar Wrażliwości Artystycznej – Elżbiety Żołyniak, w wysokości 500 zł,  przyznano Ernestowi Jachimkowi za pracę „Mój dom rodzinny”
Nagrodę Galerii Kolorów ze Smołdzina 2000 zł- jury podzieliło na 3 nagrody:
1000 zł - Dorocie Staszewskiej za pracę „Most nostalgii nad Słupią”
500 zł- Pawłowi Rubasze za rzeźby „Ptaki współczesnych lasów”
500 zł- Tomaszowi Grońskiemu za rzeźbę „Covid i jego żniwo”
Nagrodę Anonimowego Darczyńcy w wysokości 300 zł przyznano Henryce Cabaj za pracę „Park”
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i za wspaniałą ekspresję artystyczną. „Niekontrolowany Obszar Wrażliwości” to nie tylko konkurs, to przede wszystkim święto sztuki i twórczości. Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów na polu sztuki!
Wystawę pokonkursową można oglądać do 17. pażdziernika.

fot. Krzysztof Przewoźny