Galeria OT Rondo zaprasza na wernisaż wystawy prac studentów kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna UG pt. "PhotoArea V"
TERMIN: 5 kwietnia o godz. 17:00. Wstęp wolny.
Wystawa będzie otwarta do 29 kwietnia.
Wystawa PhotoArea V jest prezentacją prac zrealizowanych w Pracowni Fotografii, która realizuje autorski program kształcenia w zakresie fotomediów.
Prezentowane prace są autorstwa studentów i dyplomantów stopnia magisterskiego, którzy wykonywali zadania w ramach zajęć Specjalności Fotograficznej oraz seminariów dyplomowych na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna UG.
Tradycją Pracowni Fotografii jest postawa poznawcza, badawcza i eksperymentalna w zakresie analizy wizualnej obrazu, poznawania i racjonalizowania przekazu wizualnego jako następstwa medialnych działań wizualnych, stosowania fotografii jako języka wypowiedzi. Badane są możliwości obrazu jako medium komunikacji i jego funkcji kreacyjnych, ale realizuje się również klasyczne tematy z zakresu fotografii oraz dokonuje się analizy warstwy dokumentalnej, autobiograficznej i metaforycznej w fotografii.
Na program pracowni składają się dwa zakresy poznawcze obejmujące sferę praktyczną i projektową. Program ten pozwala na rozwój osobowości twórczej poprzez fotografię kreacyjną, dokumentalną, eksperyment i prowokację artystyczną w fotografii.
Znalazło to swoje odzwierciedlenie na wystawie PhotoArea V, przede wszystkim w pracach wykonywanych w ciągu dwóch ostatnich semestrów studiów oraz w realizacjach dyplomowych, w których autorzy formułują swoje wypowiedzi stosując wybrane konwencje oraz strategie fotograficzne.
Studenci i absolwenci biorący udział w wystawie PhotoMedia’20:
Emil Bogumił, Magdalena Fedak, Weronika Fatz, Kacper Frąckowiak, Aleksandra Grynko, Mikołaj Janiak, Kinga Michalska, Jagoda Mielczarek, Anna Nagel, Barbara Radłowska, Mateusz Siedlecki, Karol Stańczak, Patrycja Taica–Frias, Kinga Trzebiatowska.
Prowadzący: prof. dr hab. Zbigniew Treppa, dr. hab. Karolina Aszyk prof. UG, mgr Aleksandra Żukowska.