Opadające liście - maraton filmowy Z MIŁOŚCI DO KINA

Kino
Termin: 2024-02-10 15:00

Miejsce: kino Rejs, al. 3 Maja 22, 76-200 Słupsk

Kuolleet lehdet
Finlandia, Niemcy 2023, 81 min

reżyseria: Aki Kaurismäki
scenariusz: Aki Kaurismäki
zdjęcia: Timo Salminen
obsada: Alma Pöysti, Jussi Vatanen, Janne Hyytiäinen, Alina Tomnikov, Sakari Kuosmanen, Marttti Suosalo

Ansa to małomówna pracowniczka lokalnego supermarketu, Holappa z kolei zarabia na życie na budowie. Łączy ich szlachetne usposobienie oraz pasmo kolejnych porażek, jakich oboje na każdym kroku doświadczają. Kobieta straciła właśnie pracę, bo jej przełożonym nie spodobał się ludzki gest, na jaki się zdobyła, mężczyzna natomiast zmaga się z poważnym problemem alkoholowym.

Spotykają się przypadkiem, na imprezie karaoke. Od pierwszej chwili widać, że tych dwoje zupełnie nieprzystosowanych do dzisiejszego świata bohaterów to bratnie dusze. Ciągnie ich do siebie, choć towarzyszy temu nutka niepewności. W końcu życie było dla nich do tej pory raczej pasmem niepowodzeń i bolesnych rozczarowań. Na naszych oczach kwitnie jednak niewinne, piękne uczucie, choć w tle, co słyszymy w radiowych odbiornikach, rozgrywają się dramatyczne wydarzenia związane z rosyjską inwazją na Ukrainę.
Laureat Nagrody Jury ostatniego festiwalu w Cannes, a zarazem najważniejszy fiński reżyser Aki Kaurismäki tworzy kolejną słodko-gorzką opowieść o życiowych outsiderach, którzy poszukują szczęścia. W filmie, będącym celebracją małych chwil i niepozornych gestów, jest miejsce na humor, wzruszenie, głęboki humanizm, ale i komentarz do aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych.

Pokaz w ramach maratonu filmowego "Z miłości do kina". W programie oprócz pokazów filmowych konkurs z nagrodami i poczęstunek między seansami.

Tego dnia obowiązują wyłącznie karnety w cenie: 40 zł (jeden seans), 55 zł (2 seanse), 70 zł (3 seanse)

 

Telefon
507 846 243

 

Terminy


  • 2024-02-10 15:00