Kajtek Czarodziej

Kino
Ostatni termin: 2023-11-15 16:00

Miejsce: kino Rejs

Polska, Czechy, Słowacja 2023, 105 min

reżyseria: Magdalena Łazarkiewicz
scenariusz: Katarzyna Terechowicz, Magdalena Łazarkiewicz
zdjęcia: Rafał Paradowski
muzyka: Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Mary Komasa
obsada: Eryk Biedunkiewicz, Grzegorz Damięcki, Maja Komorowska,
Karolina Gruszka, Martin Hoffmann, Piotr Głowacki, Anna Dzieduszycka, Eva Sakalova
       
Chyba każde dziecko pragnie posiadać czarodziejskie moce. A co, kiedy to marzenie się spełni? Kajtek, nastoletni chłopiec o wyjątkowo krnąbrnym usposobieniu, wychowuje się z tatą i babcią. Klasowy psotnik pewnego dnia odkrywa w sobie nadnaturalne umiejętności. Niecodzienny talent w połączeniu z niesfornym charakterem chłopca oznaczają spore kłopoty nie tylko dla szkoły, ale i dla całego miasta. Czarodziejskie moce przejmują bowiem kontrolę nad życiem Kajtka, który od teraz rozprawia się zarówno z nielubianymi nauczycielami, jak i całą szkolną społecznością, zdobywając sympatię i sławę wśród rówieśników. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy o obdarzonego magicznymi zdolnościami chłopca zaczynają rywalizować siły dobra i zła. W którą stronę pójdzie młody czarodziej?
„Kajtek Czarodziej” to zabawny i pełen magii film na motywach powieści Janusza Korczaka, pedagoga i nauczyciela, którego ponadczasowa twórczość wychowała kilka pokoleń polskich dzieci.  
Opowieść o magicznym świecie dziecięcej wyobraźni, dorastaniu i ulepszaniu świata w lekki sposób oddaje najważniejsze skarby filozofii Janusza Korczaka: każde dziecko należy kochać, respektować jego granice i pozwalać mu marzyć!

bilety: 18, 15, 13 zł

 

Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Terminy


  • 2023-11-15 16:00
  • 2023-11-11 13:00