Film "Mój syn Ezra", historia ojcowskiej miłości do autystycznego syna, zainspiruje nas do czerwcowej debaty PO FILMIE.

MÓJ SYN EZRA debata

 

W niedzielę, 23 czerwca, wspólnie z zaproszonymi ekspertami: panią Katarzyną Ożarek, prezeską Fundacji Progredi, oraz psychologiem Maciejem Maraszkiewiczem spróbujemy odpowiedzieć na pytanie "Czy normalność jest przereklamowana?" Rozmowę poprowadzi Małgorzata Stecz. Początek seansu o godzinie 16:00.

 

Katarzyna Ożarek – profesjonalnie od lat związana z branżą HR, założycielka i prezeska FUNDACJI PROGREDI, której celem jest działanie na rzecz osób neuroatypowych, szczególnie dzieci w spektrum autyzmu, prywatnie szczęśliwa żona i mama trojga dzieci.

Maciej Maraszkiewicz - psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, lubi pracę z młodzieżą i osobami dorosłymi, stale doskonali swój warsztat pracy, miłośnik kawy, zwolennik wolności zawodowej i psiaka Benonki

Małgorzata Stecz - absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pedagożka teatralna Teatru Lalki "Tęcza" w Słupsku, w latach 2005-2007 lokalna dziennikarka prasowa i telewizyjna, prowadziła koncerty organizowane przez Polską Filharmonię "Sinfonia Baltica" w Słupsku, nauczycielka i autorka scenariuszy lekcji teatralnych

 

Logo SRK

Spotkanie objęte jest matronatem Słupskiej Rady Kobiet.

 

 

 

 

Bilety dostępne w kasie kina (wt-pt, 14-18 oraz pół godziny przed seansem), tel. 507 846 243
oraz on-line na stronie Ekobiletu:
ecobilet emcek

 

 

21 czerwca, godzina 19.00
22, 26 czerwca, godzina 18.00
23, 27 czerwca, godzina 16.00
25 czerwca, godzina 13.00, 20.30

MÓJ SYN EZRA

Ezra
USA 2024, 100 min
reżyseria: Tony Goldwyn
scenariusz: Tony Spiridakis
muzyka: Carlos Rafael Rivera
zdjęcia: Daniel Moder
obsada: Vera Farmiga, Robert De Niro, Rose Byrne, Rainn Wilson

Życie aspirującego komika Maxa Bernala to chaos i improwizacja. Po rozwodzie znów mieszka z ojcem i bez większych sukcesów próbuje przebić się w świecie komedii. Z byłą żoną drze koty w sprawie opieki nad autystycznym synem o imieniu Ezra, którego kocha nad życie. Na pewno Max nie jest encyklopedycznym wzorcem statecznego ojca, ale serca nie można mu odmówić. Gdy dowiaduje się, że jego była żona za namową lekarza chce umieścić Ezrę w szkole specjalnej, Max bez jej wiedzy zabiera syna w podróż przez Stany. Nie chce pozwolić, by szkolne mury oddzieliły chłopca od zwykłego życia i na zawsze zamknęły go w jego własnym świecie. Wierzy, że inność Ezry nie jest wyrokiem skazującym go na funkcjonowanie na marginesie tzw. normalnego świata. Eskapada pełna szalonych perypetii i niezwykłych spotkań będzie dla ojca i syna okazją do odkrycia na nowo łączącej ich więzi i przeżycia przygód, które udowodnią, że „normalność” jest przereklamowana.

 

23 czerwca - debata PO FILMIE z udziałem goścmi

spotkanie z prezeską Fundacji PROGREDI Katarzyną Ożarek
oraz psychologiem Maciejem Maraszkiewiczem

poprowadzi Małgorzata Stecz