Już po raz osiemnasty kino REJS Słupskiego Ośrodka Kultury serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego do udziału w wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Filmie X MUZA.

 

X MUZA FB wydarzenie ver2

 

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o filmie artystycznym, zwłaszcza polskim i europejskim, kreowanie, rozwój i pogłębianie zainteresowań młodzieży, a w rezultacie wychowanie świadomego odbiorcy kultury oraz krytycznego i wymagającego widza.

 

Do konkursu przystępują dwuosobowe zespoły zgłoszone przez Szkołę.
Konkurs składa się z dwóch etapów: pisemnych eliminacji i finału w formie turnieju z udziałem publiczności.
Przedmiotem konkursu jest historia kina światowego, z naciskiem na kino polskie i europejskie, sylwetki wybitnych twórców filmowych, podstawowe terminy z języka filmu oraz najważniejsze festiwale i nagrody w świecie kina.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zespół z najwyższą ilością punktów otrzyma dodatkowo zaproszenie na cały sezon pokazów Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

 

Regulamin Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA

1. Organizatorem konkursu jest kino Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury
2. Konkurs składa się z dwóch etapów:
      - etap 1: eliminacje - 9 października 2024 o godz. 12.00 - test pisemny z wiedzy o kinie polskim i światowym
      - etap 2: finał - 23 października 2024 o godz. 12.00 - finał na scenie kina Rejs o charakterze turniejowym, w którym wezmą udział trzy najlepsze drużyny wyłonione w trakcie eliminacji, z udziałem publiczności
3. Do konkursu mogą przystąpić uczniowie szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego z ważną legitymacją szkolną
4. Zgłoszenia drużyn przyjmowane będą do dnia 1 października 2024
5. Każda szkoła ma prawo zgłosić do Konkursu jedną dwuosobową drużyny. Zgłoszenie większej ilości zespołów wymaga zgody Organizatora (informacje o dodatkowych zespołach dostępne będą po 1 października 2024)
6. Konkurs oceniać będzie jury powołane przez Organizatora
7. Wymagane dokumenty:
       - Karta zgłoszenia drużyny (jedna sztuka)
       - Karta zgłoszenia uczestnika konkursu (dwie sztuki, osobno dla każdego członka drużyny)
       - Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (dwie sztuki, osobno dla każdego członka drużyny)
8. Wypełnione i podpisane dokumenty (w sumie pięć sztuk na drużynę) należy dostarczyć do 1 października 2024 do kina Rejs (Słupski Ośrodek Kultury, aleja 3 Maja 22, 76-200 Słupsk). Skany wypełnionych i podpisanych kart można również przesyłać na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., zamieszczając w temacie wiadomości dopisek „ X MUZA - zgłoszenie”
9. Organizator przyzna nagrody rzeczowe trzem finałowym drużynom. Nagroda główna, zaproszenie na pokazy Dyskusyjnego Klubu Filmowego, przypadnie zespołowi z najwyższą ilością punktów

 

Dane adresowe Organizatora:

kino REJS
Emcek, Słupski Ośrodek Kultury
aleja 3 Maja 22
76-200 Słupsk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.sok.slupsk.pl
tel. 507 846 243

 

Do pobrania:

X MUZA - regulamin 2024

X MUZA - karta zgłoszenia drużyny

X MUZA - karta zgłoszenia uczestnika konkursu

X MUZA - zgoda na przetwarzanie danych osobowych