W przededniu świątecznego weekendu, wraz z życzeniami spokojnego i radosnego czasu, prezentujemy program spotkań DKF Projekcja im. Grażyny Bożek-Szczepłockiej na nadchodzący miesiąc.

Nasze pokazy otworzy 4 kwietnia najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Kobieta z… to pełna empatii opowieść o transpłciowej kobiecie i jej niełatwej drodze do bycia sobą, na tle polskich ustrojowo-obyczajowych zmian.

Kobieta z

fot. Kobieta z...

Tydzień później, 11 kwietnia, pokażemy nominowany do Oscara Perfect Days Wima Wendersa. To wypełniona dźwiękami tokijskiej ulicy oraz utworami The Velvet Underground, Lou Reeda, Patti Smith i Niny Simone poruszająca pochwała codzienności życia, którego nawet najbardziej prozaiczne momenty mogą urosnąć do rangi sztuki.

Perfect Days

fot. Perfect Days

18 kwietnia z kolei sięgniemy po najnowszy film Michela Franco. Pamięć, określana mianem najbardziej romantycznej produkcji w dorobku meksykańskiego reżysera, jest historią dwojga życiowych outsiderów - mężczyzny, który cierpi na demencję i kobiety, która o swojej przeszłości wolałaby zapomnieć.

Pamięć

fot. Pamięć

Miesiąc zwieńczymy 25 kwietnia seansem Braci ze stali. Rozpisana na dekady, oparta na faktach opowieść o rodzinie Von Erich, nie tylko przybliża świat amerykańskiego wrestlingu, ale dla reżysera, Seana Durkina, staje się także pretekstem do sprawdzenia, co kryje się za kulisami tego widowiskowego sportu.

Bracia ze stali

fot. Bracia ze stali

Seanse klubowe odbywają się w każdy czwartek w sali kina Rejs (Emcek, al. 3 Maja 22) o godzinie 18:00 i rozpoczyna je prelekcja filmoznawcy Bartosza Murawskiego. Wszystkich, którzy mają ochotę podyskutować o filmie przy gorącej herbacie, zapraszamy po pokazie do sali Tango (wejście z holu kina).

Miesięczny karnet w cenie 52 zł można nabyć wyłącznie w kasie kina. Na seanse prowadzona jest również sprzedaż pojedynczych biletów, dostępnych stacjonarnie, jak i online.