Marzec będzie sprzyjał spacerom, toteż zachęcamy was do zaplanowania w przyszłym miesiącu regularnych wycieczek w stronę kina... Nie zwalniamy bowiem tempa i marcowy afisz po brzegi wypełniony jest znakomitymi filmami, które koniecznie musicie obejrzeć:)

 

03 afisz marcowy 2024

 

Miłośnicy prozy Franka Herberta mogą wreszcie odetchnąć z ulgą: DIUNA, dłuuugo wyczekiwana druga część monumentalnej epopei w reżyserii Denisa Villeneuve'a wreszcie trafia do kin na całym świecie. Oczywiście, nie mogło jej zabraknąć także na naszym ekranie.

Po wyczerpujących przygodach na planecie Arrakis będziemy mogli zanurzyć się w romantycznych emocjach w trakcie pokazu brytyjskiego filmu fantasy "Dobrzy nieznajomi". Jego bohater wraca do rodzinnego domu, gdzie spotyka swoich zmarłych przed trzydziestu laty rodziców.

W tym samym tygodniu koniecznie oglądamy wspólnie "Strefę interesów". Film pozwoli nam przyjrzeć się domowej idylli panującej w przestronnej wilii Rudolfa Hössa, komendanta obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Rodzinnym obiadom, beztroskim spacerom czy pielęgnacji ogrodu nie przeszkadzają dochodzące zza muru niepokojące odgłosy i krzyki. Pięć nominacji do Oscara nie są dziełem przypadku.

Kilka dni wystarczy nam, by przenieść się do XVIII wieku na duńską prowincję, gdzie kibicować będziemy Madsowi Mikkelsonowi, który jako tytułowy "Bękart" pragnie zasłużyć na szlachecki tytuł, zakładając królewską osadę na nieurodzajnych wrzosowiskach. I naprawdę jest w stanie wiele poświęcić, by swój cel osiągnąć...

Nie mniejszym idealizmem i zaangażowaniem, choć w innych czasach i okolicznościach, wykaże się bohaterka filmu "Pokój nauczycielski", która w obronie oskarżonego o kradzież ucznia stanie do walki z konformizmem i rasizmem.

A potem ponownie zmieniamy czas i miejsce akcji. Tym razem przenosimy się na Podhale, gdzie w przededniu II wojny światowej dwaj bracia, uwikłani w historię, tę wielką i tę miłosną, staną przed naprawdę trudnymi wyborami.

Konflikty wojenne i zmagania wielkich mocarstw wpływają też na losy bohaterów kolejnego polskiego filmu. "Sami swoi. Początek", prequel kultowej trylogii Sylwestra Chęcińskiego, zabierze nas w podróż tyleż sentymentalną, co pełną wzruszeń i humoru.

 

 

I jeszcze skrót najważniejszych marcowych wydarzeń:

- 2 marca, godzina 16:00 - "Pompeje. Miasto grzechu", pokaz w cyklu "Podróże ze sztuką"

- 3 marca, godzina 15:45 - debata PO FILMIE "Club Zero" i spotkanie z pedagożką i ekspertkami z Poradni Promocji Zdrowia

- 5 - 10 marca, wybrane seanse - pokazy krótkich metraży, animowanych i aktorskich, nominowanych do Oscara

- 14 marca, godzina 18:00 - spotkanie z reżyserem Grzegorzem Dębowskim po filmie "Tyle co nic"

- 16 marca, godzina 14:00 - "Nóż w wodzie", pokaz w ramach cyklu "Krótka historia polskiego kina"

- 24 marca, godzina 13:00 - bezpłatne warsztaty familijne po filmie "Zagadka Klary Muu", obowiązują zapisy

 

Pliki do pobrania:

- afisz marcowy 2023

- repertuar marcowy 2024

- marcowy opis filmów 2024