Przed nami wieczór pełen emocji. W czwartek, 22 lutego, gościem DKF Projekcja będzie Jakub Piątek, który spotka się z widzami po seansie znakomitego dokumentu "Pianoforte". Rozmowę z reżyserem prowadzić będzie dziennikarka Edyta Lubiak. Początek seansu o godzinie 18.00.

 

Pianoforte baner

 

Określany mianem dokumentalnego thrillera "Pianoforte" niesamowicie trzyma w napięciu i wzrusza. Oto po raz pierwszy w historii mamy szansę zajrzeć za kulisy Konkursu Chopinowskiego, towarzysząc w kolejnych etapach jego uczestnikom. Reżyser podąża z kamerą za młodymi artystami, którzy od dzieciństwa całe swoje życie podporządkowali grze na fortepianie. Pokazuje ich na scenie i poza nią, podczas katorżniczych przygotowań, kiedy przeżywają rozterki i próbują poradzić sobie z ogromną presją. Ale widzimy ich także prywatnie, kiedy odsłaniają swoje barwne, niepokorne osobowości.

„Zaciśnięte pięści, szeptane pod nosem zaklęcia, zesztywniałe stawy, zakwasy. Łzy szczęścia i krzyki rozpaczy. To nie olimpiada, lecz Konkurs Chopinowski” - Anna Tatarska, Gazeta Wyborcza

Film Jakuba Piątka był hitem na festiwalu w Sundance i otrzymał Nagrodę Publiczności podczas ubiegłorocznego Millennium Docs Against Gravity.

 

Pianoforte plakatNa pokaz i spotkanie zapraszamy do kina Rejs (al. 3 Maja 22, Słupsk) 22 lutego o godz. 18:00.
Bilety w cenie 18, 15 i 13 zł można nabyć w kasie kina oraz w sprzedaży internetowej - link.

Rezerwacje telefoniczne przyjmowane są pod numerem 507 846 243 od wtorku do piątku w godzinach 14:00-18:00 oraz 30 minut przed każdym seansem w pozostałych terminach.