W kolejnej odsłonie naszego cyklu zapraszamy na niezwykłą podróż do wnętrza umysłu najbardziej kontrowersyjnego artysty naszych czasów - Jeffa Koonsa.

Jeff Koons jest powszechnie uważany za jednego z najbardziej wpływowych, popularnych i kontrowersyjnych artystów ostatnich 30 lat. Film odsłania ukryte mechanizmy stojące za człowiekiem, artystą i marką. To intymna eksploracja świadomości Jeffa Koonsa, mająca na celu odkrycie jego motywów oraz źródeł jego niepowtarzalnej wizji świata.

Dzięki wyłącznemu dostępowi do domu rodzinnego Koonsów w Pensylwanii twórcy filmu mogą ukazać codzienne życie rozchwytywanego artysty. Podążają za nim również do Nowego Jorku, do jego ogromnego studia, w którym pracują dziesiątki malarzy, rzeźbiarzy i grafików, a następnie, w ślad za jego głośnymi wystawami w 2021 roku, do Kataru i Europy oraz na grecką wyspę Hydra.

Członkowie rodziny Koonsa, kuratorzy, właściciele galerii oraz artyści, tacy jak Julian Schnabel (Basquiat – taniec ze śmiercią, Motyl i skafander, Van Gogh. U bram wieczności), opiszą świat i życie prywatne Koonsa, a także przybliżą nam jego osobę.

Dodatkowo, po seansie zachęcamy do pozostania na dyskusji - spróbujemy zastanowić się nad tym, czym jest i czym bywa sztuka oraz gdzie są (jeśli są) jej granice.

Bilety na pokaz, który odbędzie się 14 stycznia o godz. 16:00, w cenie 25 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy) do nabycia w kasie oraz sprzedaży online.