Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 8 października, na pokaz specjalny filmu "Strzępy" oraz spotkanie po projekcji z udziałem zaproszonych gości. Początek seansu o godzinie 18.00.

 

STRZĘPY debata baner2

 

Film w reżyserii Beaty Dzianowicz porusza problem choroby Alzheimera. Senior rodu zaczyna dziwnie się zachowywać, ma problemy z pamięcią, łamie normy i konwenanse. Okazuje się, że to pierwsze symptomy AD. Choroba szybko postępuje, a mężczyzna staje się nieobliczalny i coraz mniej przypomina siebie.

 

Po pokazie chcielibyśmy porozmawiać z widzami na temat wczesnych objawów Alzheimera, możliwej profilaktyki i opieki nad chorymi. Naszymi gośćmi będą: Małgorzata Mogielnicka /Dzienny Dom Pomocy Społecznej "Bezpieczna Przystań", Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie/, Żaneta Dębicka i Jolanta Żurawska /Dom Pomocy Społecznej Leśna Oaza/ oraz dr Magdalena Piekarec  /Centrum Zdrowia Psychicznego/. Spotkanie poprowadzi dziennikarka Edyta Lubiak.

 

Bilety dostępne w kasie kina oraz w systemie Ekobilet:
ecobilet emcek

 

Strzępy plakat6, 7, 11 października, godzina 20.00
8, 10 października, godzina 18.00
10 października, godzina 13.00

 

STRZĘPY

Polska 2022, 100 min
reżyseria: Beata Dzianowicz
scenariusz: Beata Dzianowicz
zdjęcia: Piotr Pawlus
muzyka: Mikołaj Piotr Górecki
obsada: Michał Żurawski, Grzegorz Przybył, Agnieszka Radzikowska, Pola Król

Paterokowie to kochająca się wielopokoleniowa rodzina. Mieszkają na Śląsku, prowadzą spokojne życie i cieszą się wspólnie spędzanymi chwilami. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie. Gerard zaczyna dziwnie się zachowywać, ma problemy z pamięcią, łamie normy i konwenanse. Okazuje się, że to pierwsze symptomy Alzheimera. Choroba szybko postępuje. Mężczyzna staje się nieobliczalny i coraz mniej przypomina siebie. Bliscy robią wszystko, by mu pomóc, ale z czasem i oni zaczynają „chorować”. Łączące ich relacje zostają wystawione na próbę. Na światło dziennie wychodzą skrywane napięcia, sekrety i pretensje. Adam staje przed dylematem - życie pod jednym dachem z chorym ojcem czy zadbanie o dobro żony i córki. Jaką decyzję podejmie? Jak bardzo Alzheimer zmieni życie Pateroków? Czy podrze je na strzępy?