Ostatni dzień sierpnia dla jednych jest końcem wakacji, a dla nas oznacza powrót czwartkowych wieczorów z filmem, herbatką i rozmową. Widzimy się już za tydzień. Dokładnie o 18.00, jak zawsze...

Tradycyjnie, to co najlepsze we wrześniowym repertuarze kina Rejs, prezentujemy w trakcie cotygodniowych spotkań Dyskusyjnego Klubu Filmowego PROJEKCJA imienia Grażyny Bożek-Szczepłockiej.

 

Cicha dziewczyna foto małe

W pierwszy wrześniowy czwartek zobaczymy "Cichą dziewczynę" w reżyserii Colma Bairéada. Ta skromna irlandzka produkcja to kino wielkiego formatu, o czym niech świadczy chociażby nominacja do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy. To subtelna opowieść o tym, jak bardzo potrzebujemy czułego spojrzenia i miłości, żeby wewnętrznie dojrzeć i duchowo rozkwitnąć. Wielką atrakcją filmu są przepiękne zdjęcia realizowane w zjawiskowych irlandzkich plenerach.

 

 

Limbo foto małe

Kolejny czwartkowy wieczór (14.09.) za sprawą filmu "Limbo" przeniesie nas na antypody. Wypalony zawodowo detektyw wraca do małego górniczego miasteczka, by na nowo zbadać tajemnicze morderstwo, które od lat jest jego obsesją.  Chodzi o śmierć aborygeńskiej dziewczynki sprzed dwudziestu laty. Na pierwszym planie otrzymujemy intymny nastrojowy thriller, a w tle wymowny obraz codziennego rasizmu, jakiego doświadczają rdzeni mieszkańcy Australii.

 

 

CHŁOPI foto małe

Kolejne klubowe spotkanie uświetni przedpremierowy pokaz "Chłopów" według powieści Władysława Reymonta w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Duet ten pamiętamy z filmu "Twój Vincent". I tym razem zobaczymy obraz niezwykły: animację zrealizowaną w technice malarskiej, pełną dynamicznych scen tańca, ruchu i kolorów. Ale nie tylko forma jest istotna: nagrodzona Noblem opowieść o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności okazuje się zarówno uniwersalna, jak i niesamowicie aktualna.

 

 

Poprzednie życie foto małe

Ostatni wrześniowy czwartek będzie okazją do obejrzenia na przedpremierowym pokazie filmu w reżyserii Celine Song. "Poprzednie życie" to współczesna love story, jeden z najczulszych filmów ostatnich lat, zawieszony pomiędzy Nowym Jorkiem a Seulem. Historii o miłości, utraconych nadziejach i nowych szansach towarzyszą echa buddyjskiej refleksji nad przeznaczeniem: zgodnie z koreańskim powiedzeniem ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach.

 

Działalność DKF PROJEKCJA realizowana jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Miasta Słupsk.

 

 Do zobaczenia w kinie!