Już od 13 stycznia zapraszamy do kina REJS na wydarzenia przygotowane z myślą o młodych widzach z okazji ferii zimowych. Po wybranych seansach filmowych zaplanowaliśmy w sali Tango dodatkowe aktywności: we wtorki spotkania z grami planszowymi, w środy warsztaty plastyczne, w czwartki zajęcia muzyczne, a w piątki animacje i zabawy ruchowe.

 Ferie w kinie SOK strona obrazek

 

Spotkania po filmie są bezpłatne, do udziału upoważnia bilet z seansu.
W celu rezerwacji miejsca na warsztatach polecamy kontakt z kinem: 507 846 243. Czas trwania zajęć około 45 - 60 minut. W poniedziałki kina jest nieczynne.

Yuku i magiczny kwiat baner

13 - 14 stycznia, godzina 16.30
15 stycznia, godzina 12.00
17 - 19 stycznia, godzina 11.00

YUKU I MAGICZNY KWIAT

Belgia, Francja 2022, 65 min
reżyseria: Rémi Durin, Arnaud Demuynck
film w polskiej wersji językowej, wiek 4+

Mała myszka z ukulele, czyli muzyczna przygoda pełna wrażeń! Yuku musi opuścić rodzinne strony, aby pomóc babci. Odważnie wyrusza w dalekie Himalaje na poszukiwania magicznego kwiatu.
Myszka Yuku mieszka z rodziną w piwnicach wielkiego zamku. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Rozwiązanie jest proste – trzeba ruszyć w drogę i go znaleźć! W lesie zdającym się nie mieć końca można się zgubić, a wszędzie czyhają dzikie zwierzęta. Yuku ma jednak silną motywację, żeby trafić do oddalonych szczytów. Nieoczekiwaną pomocą dla myszki będą piosenki grane na ukulele i zagadki, które usłyszała w zamkowych piwnicach. Dzięki nim po jej stronie staną Lis i Lisica, a także Królik. Najgroźniejszy rywal, czyli Wilk pilnujący gór, może okazać się nie taki straszny, jak go malują! Czy Yuku uda się pomóc babci i znaleźć magiczny kwiat?
Roztapiająca serca muzyczna animacja zachwyciła widzów 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Film zdobył nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych oraz wyróżnienie Zespołu Edukatorów Filmowych.

Po seansie - z biletem na film - zapraszamy do sali TANGO na bezpłatne warsztaty:
- 17 stycznia - wtorek - gry planszowe
- 18 stycznia - środa - plastyczne
- 19 stycznia - czwartek - muzyczne

ecobilet emcek

 

 

 

Zadziwiający kot Maurycy baner

20, 24 - 26 stycznia, godzina 11.00
21 stycznia, godzina 12.30
22 stycznia, godzina 13.00

ZADZIWIAJĄCY KOT MAURYCY

Wielka Brytania 2022, 93 min
reżyseria: Toby Genkel, Florian Westermann
scenariusz: Terry Rossio
muzyka: Tom Howe
film w polskiej wersji językowej, wiek 7+

Kot Maurycy obmyśla przekręt doskonały. Wspierany przez „cichego wspólnika” wędruje od miasta do miasta, naciągając ludzi na rzekomą „plagę szczurów”, którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda jest jednak taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, bardzo sprytni i wygadani, a instrument jest zaczarowany tylko z nazwy. Jako że nikt nie podejrzewa oszustwa, interes idzie świetnie i gang Maurycego szybko się bogaci. Prawdziwe wyzwanie jednak dopiero przed ekipą. Wszystko zaczyna się, kiedy wesoła szajka trafia do miasteczka, w którym ktoś inny próbuje wcielić w życie własny niecny szwindel. Czy Maurycy i spółka, wspierani przez córkę burmistrza – Melissę, zdołają odkryć, kto za tym wszystkim stoi i uratować mieszkańców, zanim będzie za późno?
„Zadziwiający kot Maurycy” to pierwszy animowany film fabularny oparty na twórczości kultowego pisarza Terry'ego Pratchetta.

Po seansie - z biletem na film - zapraszamy do sali TANGO na bezpłatne warsztaty:
- 20 stycznia - piątek - zabawy i animacje
- 22 stycznia - niedziela - familijne warsztaty plastyczne
- 24 stycznia - wtorek - gry planszowe
- 25 stycznia - środa - plastyczne
- 26 stycznia - czwartek - muzyczne

ecobilet emcek

 

 

 

Mumie foto

27 stycznia, godzina 11.00
28 stycznia, godzina 15.00
29 stycznia, godzina 14.00

MUMIE

Hiszpania 2023, 88 min
reżyseria: Juan Jesús García Galocha
scenariusz: Jordi Gasull, Javier López Barreira
muzyka: Fernando Velázquez
film dla młodych widzów w polskiej wersji językowej, 7+

W Egipcie, głęboko pod ziemią, znajduje się liczące sobie trzy tysiące lat miasto mumii. Zgodnie z królewskim rozkazem księżniczka Nefer musi wyjść za mąż za Thuta, choć Nefer pragnie wolności, a Thut na wszelkie zobowiązania reaguje alergicznie. Przed wolą bogów nie ma jednak ucieczki i już za siedem dni Thut musi przynieść na ślub starożytny pierścień…
Tymczasem na powierzchni ziemi lord Silvester Carnaby przeprowadza ekspedycję archeologiczną, w trakcie której po raz pierwszy znajduje coś znaczącego, egipski grobowiec. Tam, wśród kilkunastu artefaktów, natrafia na pierścień ślubny. To jego szansa na zapisanie się w historii i zrealizowanie marzeń.
Kiedy Thut przekonuje się, że jego pierścień skradziono, nie ma wyjścia. Wraz z młodszym bratem i Nefer przedostaje się do świata ludzi. Trzy mumie wspólnie przemierzają współczesny Londyn w poszukiwaniu skradzionego przez lorda pierścienia.

Po seansie - z biletem na film - zapraszamy do sali TANGO na bezpłatne warsztaty:
- 27 stycznia - piątek - zabawy i animacje

ecobilet emcek