Wielkimi krokami zbliża się 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy KINO DZIECI. Już za tydzień młodzi kinomani będą mogli wspólnie zasiąść przed dużym ekranem, by zobaczyć najciekawsze polskie i europejskie produkcje.

Na seanse zapraszamy do kina Rejs (al. 3 Maja 22, Słupsk) od 24 września do 2 października. Podczas dwóch weekendów pokażemy dziesięć pełnometrażowych filmów, które w tym roku walczą w konkursie głównym. Spośród nich widzowie w ogólnopolskim głosowaniu wyłonią laureata, który otrzyma Kwiat Paproci – nagrodę publiczności.

Choć wydarzenie dedykowane jest dzieciom, a przy każdym tytule znalazła się informacja o sugerowanym minimalnym wieku odbiorcy, to doświadczenia ubiegłych lat pokazują, że festiwalowe propozycje swoją oryginalnością i wrażliwością potrafią zachwycić niejednego dorosłego. Dlatego jeśli nawet jesteście pełnoletni, ale szukacie wartościowych filmów, to KINO DZIECI jest również dla Was.

Yuku i magiczny kwiat

fot. Yuku i magiczny kwiat

W programie tegorocznej edycji znalazły się trzy animacje: otwierająca festiwal historia młodego królika uczącego się, jak ważne jest dostrzeganie potrzeb innych (Najlepsze urodziny Królika Karola), czarująca francusko-belgijska opowieść o myszce, która chcąc pomóc babci wyruszy ze swoim ukulele na poszukiwanie niezwykłej rośliny (Yuku i magiczny kwiat), a także polska produkcja o misiach, które kompletując składniki na tort będą musiały się zapuścić tym razem wyjątkowo daleko (Przytul mnie. Poszukiwacze miodu).

Przytul mnie. Poszukiwacze miodu

fot. Przytul mnie: poszukiwacze miodu

Nie zabraknie również filmów z wątkiem detektywistycznym. Przede wszystkim za sprawą pary uwielbianych przez dziecięcą publiczność bohaterów – Lassego i Mai. Tym razem młodzi detektywi z Valleby ruszą tropem złodzieja, który może pokrzyżować plany obchodów ważnego dla ich miasteczka święta (Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona). Zagadkę tajemniczych kradzieży będzie próbowała rozwikłać również Ida, która trafi do Szkoły magicznych zwierząt. W tym cyklu pojawi się także polska produkcja familijna Detektyw Bruno, której bohater - 8-letni Oskar, wkręca swojego ulubionego filmowego gwiazdora we wspólne poszukiwanie skarbu.

Szkoła magicznych zwierząt

fot. Szkoła magicznych zwierząt

Jak zwykle bardzo ciekawie zapowiada się też festiwalowa propozycja dla nieco starszych widzów. W kategorii wiekowej 9+ pokażemy filmy, które mierzą się ze skomplikowanymi uczuciami towarzyszącymi pierwszym zauroczeniom (Głowa pełna ciebie), opowiadają o sile przyjaźni pozwalającej pokonać największe życiowe kryzysy (Mecz o wszystko), pokazują jak ważne są międzypokoleniowe relacje i dlaczego warto je pielęgnować (Lato, kiedy nauczyłam się latać), a także przypominają jak istotna jest szczera rozmowa (Za duży na bajki).

Głowa pełna ciebie

fot. Głowa pełna ciebie

Dodatkowo, 25 września, po seansie Yuku i magiczny kwiat zapraszamy chętnych na comiesięczne bezpłatne warsztaty familijne. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / tel. 507 846 243), a warunkiem uczestnictwa jest posiadanie biletu z seansu.

Bilety, dla dorosłych i dzieci w cenie 13zł, dostępne są w kasie kina oraz sprzedaży internetowej.

HARMONOGRAM SEANSÓW

24 września /sobota/ godz. 12:30 Najlepsze urodziny Królika Karola (4+)
24 września /sobota/ godz. 14:00 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Tajemnica skorpiona (6+)
24 września /sobota/ godz. 16:00 Mecz o wszystko (9+)

25 września /niedziela/ godz. 12:00 Yuku i magiczny kwiat (5+)
25 września /niedziela/ godz. 14:00 Głowa pełna ciebie (9+)

30 września /piątek/ godz. 16:00 Za duży na bajki (9+)

1 października /sobota/ godz. 12:00 Szkoła magicznych zwierząt (6+)
1 października /sobota/ godz. 13:45 Detektyw Bruno (6+)
1 października /sobota/ godz. 16:00 Lato, kiedy nauczyłam się latać (9+)

2 października /niedziela/ godz. 11:30 Przytul mnie: poszukiwacze miodu (4+)