Nie zwlekając dłużej przedstawiamy nasz październikowy repertuar...

Premierą miesiąca jest niewątpliwie długo oczekiwana Diuna i wielbicieli sagi Franka Herberta nie musimy namawiać na wizytę w kinie. Nie mniejszym wydarzeniem października będzie premiera najnowszego filmu Wojtka Smarzowskiego "Wesele".

 

10 repertuar październikowy 2021 strona 1

 

Ale my chcielibyśmy zwrócić uwagę widzów na produkcje może mniej głośne, ale nie mniej ciekawe: "Undine", pełną symboli opowieść o miłości i przeznaczeniu, "Gunda", przepięknie sfilmowane w czarno-białej tonacji intymne spotkanie z istotami, które żyją obok nas, "Nowy porządek", wbijającą w fotel mieszankę thrillera i dramatu roztaczającą przed nami szokującą wizję najbliższej przyszłości, "Penguin Bloom" wreszcie, czyli podnoszącą na duchu historię o niesamowitej kobiecie, o sile i nadziei na największych życiowych zakrętach.

Polską kinematografie reprezentują w tym miesiącu, obok "Wesela", fantastyczne nowe produkcje, czyli "Mistrz", oparta na faktach opowieść o losach legendarnego pięściarza Tadeusza Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w nazistowskim obozie koncentracyjnym, oraz "Moje wspaniałe życie", ciepła i dowcipna historia kobiety, która postanawia przestać grać fałszywą rolę doskonałej żony, córki i matki i próbuje być szczęśliwa na własnych warunkach.

W ramach KOMEDA JAZZ FESTIVAL zaplanowaliśmy dwa filmy muzyczne: "Miles Davis: Birth of the Cool", film biograficzny poświęcony życiu i karierze tytułowego muzycznego giganta i ikony światowej kultury, oraz "Co w duszy gra", brawurową animację o nauczycielu muzyki, który pragnie zostać jazzmenem. We wtorek, 12 października, pokaz o godzinie 18.00 poprzedzi słowo wstępne, które wygłosi dziennikarz muzyczny, Andrzej Winiszewski.

Wśród propozycji dla młodej widowni znajduje się: drugi weekend festiwalu KINO DZIECI, "Czarny młyn", zrealizowany z niesamowitym rozmachem film produkcji polskiej dla całej rodziny (wiek 10+) oraz "Psi patrol", kinowa wersja znanego i lubianego serialu dla dzieci.

Do zobaczenia w kinie ❤

 

10 - afisz październikowy 2021

10 - repertuar październikowy 2021