W ramach 19. Dni Kultury Żydowskiej w Słupski kino REJS zaprasza w piątek, 24 września, o godzinie 21.00 na pokaz specjalny filmu "W ciemności" poprzedzony słowem wstępnym Agnieszki Holland.

w ciemnosci

 

W CIEMNOŚCI

Polska, Kanada, Niemcy 2011, 145 min
reżyseria: Agnieszka Holland
scenariusz: David F. Shamoon
zdjęcia: Jolanta Dylewska
muzyka: Antoni Komasa-Łazarkiewicz
obsada: Robert Więckiewicz, Benno Fürmann, Agnieszka Grochowska, Maria Schrader, Herbert Knaup, Kinga Preis, Krzysztof Skonieczny, Julia Kijowska, Marcin Bosak, Jerzy Walczak, Michał Żurawski

Leopold Socha – polski kanalarz ze Lwowa, katolik… grzesznik... drobny złodziejaszek… Przez 14 miesięcy pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Za pieniądze. Jednak to, co wydawało się okazją do zarobku, pod wpływem ogromnego cierpienia ukrywających się w kanałach Żydów, prowadzi do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami. Historia Leopolda staje się heroiczną walką o życie ludzkie, o życie „jego Żydów”… Tę prawdziwą historię opowiada przejmujący film Agnieszki Holland „W ciemności”, wyprodukowany przez Studio Filmowe Zebra (w koprodukcji z Niemcami oraz Kanadą), z wybitną rolą Roberta Więckiewicza.
Scenariusz filmu powstał na podstawie książki Roberta Marshalla „W kanałach Lwowa”. Inspiracją do niej były wspomnienia jednej z ocalonych – Krystyny Chiger, opisane w książce „Dziewczynka w zielonym sweterku".
Odważny, epicki film, daleki od konwencjonalnej rozrywki. Napięcie, które twórcy potrafią wykrzesać z prawdziwej historii, jest jednocześnie mordercze i inspirujące. /Wall Street Journal/

 

 

 

ecobilet emcek